صفحه اصلی » اجتماعی » هزینه 100 میلیارد تومانی برای نوسازی ناوگان حمل‌ونقل سازمان آتش‌نشانی

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان خبر داد؛

هزینه 100 میلیارد تومانی برای نوسازی ناوگان حمل‌ونقل سازمان آتش‌نشانی

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: در دو سال اخیر حدود ۱۰۰ میلیارد تومان برای نوسازی ناوگان حمل‌ونقل سازمان آتش‌نشانی هزینه شده است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۴۵ - یکشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲

به گزارش صاحب نیوز؛ عبدالله ایوبی با اعلام این خبر گفت: در سال 1400 در آتش‌نشانی اصفهان ۱۲ هزار مورد عملیات انجام شد که 7 هزار و 276 مورد مربوط به حوادث و 4 هزار و 788 مورد هم آتش‌سوزی بوده است.

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان افزود: همچنین ۲۰ درصد آمار حوادث سال گذشته مربوط به آسانسور و دلیل آن قطعی مکرر برق بود؛ به‌طوری که این آمار در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۹۹ حدود ۹۹ درصد افزایش یافته است.

ایوبی با بیان اینکه در سال ۹۹ تعداد فوتی‌های این حوادث و حریق‌ها ۸۸ نفر بود، خبر داد: این آمار در سال گذشته به ۱۱۸ نفر افزایش یافته و آمار افراد نجات یافته از حوادث نیز در سال ۹۹، سه هزار و ۸۱۸ نفر بود که در سال گذشته به پنج هزار و ۷۲ نفر رسید.

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان درباره کاهش زمان رسیدن نیروهای آتش نشان به محل حوادث و حریق هم اعلام کرد: این زمان در سال ۹۸، چهار دقیقه و ۲۲ ثانیه بود که در سال ۹۹ به سه دقیقه و ۵۳ ثانیه و در سال گذشته به سه دقیقه و ۵۲ ثانیه رسید.

وی خاطرنشان کرد: این زمان تقریباً با شرایط استاندارد که کمتر از 5 دقیقه است، مطابقت دارد و امیدوارم بتوانیم با حفظ این زمان و کاهش آن در آینده گام‌های مؤثری برداریم.

ایوبی درباره دیگر اقدامات صورت گرفته در این سازمان اظهار کرد: در دو سال اخیر اقدامات قابل توجهی در زمینه بهبود ناوگان عملیاتی داشتیم، چنانکه در این مدت ۲۰ دستگاه خودروی ایسوزو ویژه عملیات خریداری کرده ایم که با تجهیزات و پمپ‌های روز دنیا کاربری‌سازی شده اند.

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان افزود: در سازمان‌آتش نشانی اصفهان 8 دستگاه اسکانیا خریداری کردیم و با کاربری سازی پنج دستگاه اطفائیه فوق سنگین و دو دستگاه بالابر هیدرولیکی برای ساختمان‌های بلند مرتبه و حریق‌های مربوط به کارگاه‌های صنعتی روباز و پالایشگاه‌ها آماده شد.

وی اضافه کرد: همچنین کاربری‌سازی یک دستگاه خودرو نجات فوق سنگین با جرثقیل ۱۰ تن و تهیه ۱۱ دستگاه خودرو تویوتا، 4 دستگاه خودرو فرماندهی و 2 دستگاه موتورسیکلت چهارچرخ برای استفاده در بازار و مکان‌های با ترافیک جمعیتی بالا با عرض گذر کم انجام شده است.

آنطور که معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان خبر داده، در دو سال اخیر حدود ۱۰۰ میلیارد تومان برای نوسازی ناوگان حمل‌ونقل سازمان آتش‌نشانی هزینه شده است که اگر قرار بود در زمان حاضر برای خرید آنها اقدام شود، نیازمند هزینه ای بیش از پنج برابر بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هفت + نوزده =