صفحه اصلی » سیاسی » ماهیت دشمنی گروهک منافقین با ایران تغییر نکرده، میدان عوض شده است

ماهیت دشمنی گروهک منافقین با ایران تغییر نکرده، میدان عوض شده است

کارشناس مسائل سیاسی گفت: ماهیت دشمنی گروهک منافقین با نظام جمهوری اسلامی ایران تغییر نکرده است تنها میدان تقابل تغییر کرده و امروز عرصه فضای مجازی و شبکه های اجتماعی میدان تقابل این گروهک تروریستی با ایران شده است.

تاریخ انتشار: ۰۹:۱۹ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۳

به گزارش صاحب نیوز؛ خداوند در قرآن از گروهى به نام «منافقین» یاد می کند و حتی سوره ای (منافقون) نیز به این نام در قرآن وجود دارد که در آن به اوصاف و ویژگی های منافقان پرداخته است در بررسی های بیشتر می بینیم نفاق از مفاهیم پرکاربرد در قرآن است و در اصطلاح به فرد ریاکار و دو رو منافق گفته می شود.

* خطر منافقان براى هر جامعه ای از خطر هر دشمنى بیشتر است

با توجه به اینکه طبیعت هر انقلابى چنین است که بعد از پیروزى چشمگیر با صفوف منافقان روبرو می شود و دشمنان سرسخت دیروز به صورت عوامل نفوذى امروز در لباس دوستان جلوه‌‏گر مى‌‏شوند، در صدر اسلام نیز دشمنان شکست خورده براى ادامه برنامه‏‌هاى تخریبى خود تغییر چهره داده و به صفوف مسلمانان پیوستند که به ظاهر در صف مسلمانان بودند ولی در خفا به اعمال خود ادامه مى‏ دادند از اینجا مى‏ توان علت اینکه چرا همه آیات مربوط به منافقین در مدینه نازل شده است را فهمید. اما نکته مهم در خصوص منافقان این است که خطر منافقان براى هر جامعه ای از خطر هر دشمنى بیشتر است چرا که از یک طرف شناخت آنها غالباً آسان نیست و از سوى دیگر دشمنان داخلى هستند که گاهی چنان در تار و پود جامعه نفوذ مى‏ کنند که جدا کردن آنها بسیار مشکل می شود و از طرف دیگر روابط مختلف آنها با سایر اقشار جامعه کار مبارزه با آنها را سخت و دشوار می کند.

سازمان مجاهدین خلق ایران که بعدها به علت خیانت ها و جنایت های زیادی که انجام دادند به گروهک منافقین شناخته شدند سازمانی سیاسی اسلام‌گرا و چپ‌گرا با ساختار شبه‌نظامی است که سال 1344 با هدف مبارزه با رژیم پهلوی سال در ایران شکل گرفت اما در ادامه، ایدئولوژی خود را از اسلام به مارکسیسم تغییر دادند و ملقب به «مارکسیست اسلامی» شدند. بعد از حوادث ۳۰ خرداد ۱۳۶۰ و برکناری ابوالحسن بنی‌صدر از ریاست جمهوری، این سازمان به سرکردگی مسعود رجوی، هدف خود را سرنگونی نظام جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد و جنایت های بیشماری مرتکب شد و تعداد زیادی از مسئولان رده بالای کشور تا مردم عادی اعم از زن و مرد و پیر و جوانان و حتی کودکان خردسال بیگناه را بی رحمانه به خاک و خون کشیدند.

علاوه بر جمهوری اسلامی ایران و دولت فعلی عراق که این گروهک را یک گروهک تروریستی می شناسد برخی دولت‌های غربی نیز برای حدود یک دهه این سازمان را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده بودند اما بعداً این سازمان منفور و خبیث را از این فهرست خارج کرده و در دامان خود پناه دادند.

* اتفاق نظر همه مردم ایران در تنفر و انزجار از گروهک تروریستی منافقین

اعضای این گروهک تروریستی، دو سال بعد از آغاز جنگ تحمیلی عراق، در سال ۶۱ به عراق رفتند و با همکاری ارتش عراق، اقدام به تشکیل بازویی نظامی به نام «ارتش آزادی‌بخش ملی ایران» کرده و در کنار ارتش عراق در جنگ تحمیلی علیه ایران، مشارکت کردند. این نیروی شبه نظامی در طول هشت سال جنگ تحمیلی، از سوی خاک عراق، بیش از یک‌صد عملیات نظامی علیه مواضع نیروهای ایرانی انجام داد که مهم‌ترین آنها عملیاتی تحت عنوان فروغ جاویدان در سال ۱۳۶۷ بود. که رزمندگان جبهه اسلام در عملیات ظفرمند و غرور آفرین مرصاد به فرماندهی سپهبد شهید علی صیاد شیرازی، نهایی ترین و مهلک ترین ضربه را بر پیکره نفاق وارد و آنان را برای همیشه از رویارویی نظامی با ملت بزرگ ایران جدا و رویایشان را آشفته و پریشان کردند.

ملت ایران شاید در بسیاری از مسائل نظرات متفاوتی با هم داشته باشند ولی همه در یک موضوع کاملا هم نظر هستند و آن تنفر مطلق از گروهک تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) به دلیل جنایت های بیرحمانه و همدستی با صدام و مشارکت در جنگ تحمیلی علیه جمهوری اسلامی ایران است.

* ماهیت دشمنی گروهک منافقین با نظام جمهوری اسلامی ایران تغییر نکرده است

حجت الاسلام محسن مظاهری در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز؛ در خصوص ماهیت دشمنی گروهک منافقین با نظام جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: آن چیزی که در حال حاضر از فضای عملکرد گروهک منافقین پیدا و آشکار است همچنان مانند گذشته به دنبال براندازی و تقابل با نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و هیچ تفاوتی در فضای اهداف اصلی و رفتاری اینها علیه جمهوری اسلامی ایران بوجود نیامده است.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه گروهک منافقین همان سیاست های گذشته را دارند دنبال می کنند فقط شیوه تقابل خود با جمهوری اسلامی ایران را تغییر داده اند خاطرنشان کرد: یکی از میدان‌هایی که منافقین امروز در آن به راحتی فعالیت کرده و فضا را متاسفانه متشنج می کنند و حتی ترور انجام می دهند فضای مجازی است.

* فضای مجازی میدان امروز تقابل گروهک تروریستی منافقین با جمهوری اسلامی ایران است

وی افزود: منافقین قبلا افراد را ترور فیزیکی می کردند ولی الان در شبکه های اجتماعی با سناریوهای ساختگی شخصیت های به نام نظام و چهره های موجه و انسان های واقعا خدوم را ترور شخصیتی می کنند به فرموده رهبر انقلاب جای جلاد و شهید و قاتل و مقتول را عوض می کنند. آنها در فضای مجازی با توهین کردن و اتهام زدن و از چشم مردم انداختن افراد موثر نظام را ترور می کنند و باز اگر بتوانند از هر طریق دیگری ترور فیزیکی هم انجام می دهند دست به عملیات های نظامی علیه انقلاب اسلامی می زنند بنابراین منافقین با همان اصالت گذشته و چه بسا بدتر و شدیدتر از قبل ماموریت خود در قبال ایران را دنبال می کنند.

وی در پاسخ به اینکه آیا گروهک منافقین در ادامه دشمنی خود با نظام جمهوری اسلامی ایران در تحریم های ظالمانه و کمپین های ساختگی علیه فرهنگ ایرانی و اسلامی هم نقش دارند؟ ابراز کرد: در حالی که مهمترین شاخصه فعالیت این گروهک تروریستی، ترور مسلحانه است اما سیاست‌هایی در پشت پرده جریان انگلیسی، رژیم صهیونیستی و آمریکا وجود دارد که سعی کرده هنوز این گروهک تروریستی را با ظاهر مذهبی حفظ کند از جمله اینکه از برخی از نمادها و ارزشهای مذهبی مثل روسری و محافل توسل و دعا استفاده کرده و تصاویر این محافل دعا و توسل را در فضای مجازی منتشر کنند.

* سیاست پشت پرده جریان استکباری حفظ ماهیت مذهبی منافقین است

حجت الاسلام مظاهری ادامه داد: فکر می کنم سیاست‌های پشت پرده این جریان این است که چهره و فضایی مرکب از مذهبی روشنفکرمابانه یا مذهبی ایده آل گرایانه از منافقین نشان دهند که در بین همه جریان های مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران، منافقین ماهیت مذهبی خود را حفظ کرده است چرا چون هدف این است به نوعی القا کنند که پیروان دین و مذهب اسلام کسانی هستند که تروریست هم هستند در مقابل ماهیت فکری جریان پهلوی دوستان و سلطنت طلبان کاملا لاابالی گری است و اثری از سابقه فرهنگی و مذهبی در آنها دیده نمی شود و کاملا لاابالی عمل می کنند می خواهند نشان دهند کسانی که فضای اعتقادی دینی و مذهبی متفاوت دارند خیلی راحتر و آزادی بیشتر نسبت به رفتار افراد مذهبی می توانند زندگی کنند به هرحال سیاست امروز دنیای استکبار فریب و انحراف افکار است.

جریان استکبار، از موضوع حجاب و عفاف و ارزشهای دینی برای مخالفت مدنی مردم ایران بهره می برد 

وی افزود: در خصوص موضوع حجاب و عفاف آنچه که الان از صحنه تقابل دشمنان با جمهوری اسلامی ایران می بینیم در زمینه حجاب و عفاف جریان هایی بخصوص مثل شبکه وهابی اینترنشال علیه جمهوری اسلامی تلاش می کنند تا مردم را بیشتر با مباحث اقتصادی تحریک کرده و آنها را به مخالفت مدنی دعوت می کنند به این صورت که اگر کسی نسبت به جمهوری اسلامی مخالفت دارد با بی حجابی، شرب خواری، روزه خواری و زیرپا گذاشتن ارزش‌های جمهوری اسلامی مخالفت خود را نشان دهند.

وی با بیان اینکه نقش جریان نفاق و منافقین برای زدودن ارزشهای دینی را نمی دانم هنوز در این فضا ندیدم ورود داشته باشند خاطرنشان کرد: ولی آنچه که مسلم است جریان استکباری از این ابزار استفاده می کند تا مردم نگران و معترض نسبت به مسائل و بحث های موجود در کشور بخصوص مباحث اقتصادی را به سمت مخالفت مدنی و مخالفت با جریان های ارزشی کشور هدایت کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

12 + پنج =