صفحه اصلی » اجتماعی » دوازدهمی‌ها برای شرکت در کنکور سراسری تقویت علمی شوند/ ضرورت توجه ویژه به درس ریاضی در دبستان

دوازدهمی‌ها برای شرکت در کنکور سراسری تقویت علمی شوند/ ضرورت توجه ویژه به درس ریاضی در دبستان

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: بنیه علمی دانش‌آموزان پایه دوازدهم که امسال قرار است در کنکور سراسری شرکت کنند باید تقویت شود و ما هم در این زمینه شرایط را برای دانش‌آموزان شهرستان فراهم می‌کنیم.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۸ - یکشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدرضا ابراهیمی، مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در هفتمین جلسه از سلسله نشست‌های مدیرکل با مدیران مدارس استان اصفهان در فریدونشهر اظهار داشت: تحقق همه تلاش‌های انجام شده در سطح آموزش و پرورش به دست توانمند مدیران مدارس رخ می‌دهد.

وی افزود: علی رغم انباشت مشکلات، توجه ویژه‌ای به آموزش و پرورش دردولت سیزدهم شده و برخی اقدامات برای اولین بار در تاریخ آموزش و پرورش در این دولت رخ داده است.

ابراهیمی تصریح کرد: معتقد هستیم مشارکت مردم در امر مدیریت مدرسه اقدامی مثبت است؛ اما مواقعی که مردم توان مالی لازم را ندارند به هیچ عنوان این انتظار از آنان وجود ندارد و به همین دلیل پرداخت سرانه به مدارس لازم و ضروری است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان تصریح کرد: پرداخت سرانه به مدارس باید افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی وزارت آموزش و پرورش، توسعه متوازن رشته‌ای و افزایش گرایش به سمت فنی و حرفه‌ای است که در این زمینه لازم است به مناطق محروم توجه ویژه شود.

ابراهیمی تصریح کرد: در دوران کرونا جامعه متوجه این شد که یک ساعت تدریس معلم نیاز به چندساعت آمادگی دارد و این سختی کار معلمان را نمایان کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان ادامه داد: تلاشمان باید در راستای تعلیم و تربیت باشد و اگر قائلیم انسان اشرف مخلوقات است، وظیفه سنگین تعلیم عالی ترین وجهه خلقت بر عهده ما قرار داده شده است که امر سنگینی است.

وی ادامه داد: ما علم را یاد می‌دهیم تا به کمال انسانیت برسیم و مهمترین مرجع فکر و اندیشه قرآن کریم و اقامه نماز است و این دو مقوله باید در مدارس ما به شکل ویژه دیده شود.

ابراهیمی گفت: اگر در جامعه ساده‌انگاری در زمینه حیای دینی رخ داد، خطرات بسیاری را برای جامعه ایجاد خواهد کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: بهره هوشی دانش‌آموزان این منطقه بالاست و باید برای تقویت درس ریاضی آنان به ویژه در دوره دبستان باشند.

وی در پایان گفت: بنیه علمی دانش‌آموزان پایه دوازدهم که امسال قرار است در کنکور سراسری شرکت کنند باید تقویت شود و ما هم در این زمینه شرایط را برای دانش‌آموزان شهرستان فراهم می‌کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

1 + 10 =