صفحه اصلی » اجتماعی » روند تعداد دانش‌آموزان استان اصفهان در ۵سال آینده صعودی خواهد بود

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان:

روند تعداد دانش‌آموزان استان اصفهان در ۵سال آینده صعودی خواهد بود

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: بنابر بررسی‌ها تا سال 1405 روند تعداد دانش‌آموزان در استان اصفهان صعودی خواهد بود و این نشانگر ضرورت برنامه‌ریزی برای تأمین نیروی انسانی آموزش و پرورش است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۲ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۳

به گزارش صاحب نیوز؛  محمدرضا ابراهیمی، مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در نهمین جلسه از سلسله نشست‌های مدیرکل با مدیران مدارس استان اصفهان در ناحیه 3 اصفهان اظهار داشت: خدا را شاکریم که ما را دوست‌دار و محب اهل بیت قرارداد و بر این نعمت شکرگزاری می‌کنیم.

وی افزود: وجه ممیزه انسان از سایر موجودات فطرت و اندیشه است که این موضوع وی را افضل مخلوقات قرار می‌دهد و همین وجه تمایز را باید معلم تعلیم و پرورش دهد.

ابراهیمی بیان داشت: هیچ فرد و نقشی بالاتر از آموزش و پرورش وجود ندارد و همه اعضای این سیستم جمع هستند تا فرآیند تعلیم و تعلیم به درستی رخ دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان خاطرنشان کرد: عنصر واسطه دانش‌آموز و معلم برلی احیای کامل فرآِیند نظم و تربیت، مدیر است و اگر اینگونه نباشید، فرآیند به درستی شکل نخواهد گرفت.

وی تصریح کرد: مهمترین حسن آموزش و پرورش، اعتماد مردم به این مجموعه است و عملکرد ما به عنوان اعضای این مجموعه در ترقی جایگاه این نهاد موثر است.

ابراهیمی گفت: بالاترین مشکل در آموزش و پرورش معضل نیروی انسانی است و ما جزو استان‌های با بیشترین معضل دراین زمینه هستیم و حدود یک سوم نیروی مورد نیازمان را نداریم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان خاطرنشان کرد: بنابر بررسی‌ها تا سال 1405 روند تعداد دانش‌آموزان در استان اصفهان صعودی خواهد بود و این نشانگر ضرورت برنامه‌ریزی برای تأمین نیروی انسانی آموزش و پرورش است.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: طرح جبران و تثبیت یادگیری هم برای مدارس دولتی و هم برای مدارس غیردولتی اجرا می‌شود و تنها تفاوت در این است که آزمون پایان دوره مدارس غیردولتی توسط مدارس دولتی گرفته خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان بیان کرد: در مورد مسائل تربیتی و پرورشی، زبان نرم و روی گشاده موثر خواهد بود.

وی با بیان اینکه ضروری است به رشته ریاضی در فرآیند هدایت تحصیلی پرداخته شود، گفت: تمایل به حضور در این رشته بسیار کم شده است که لازم است در این زمینه برنامه‌ریزی‌های مختلف برای توازن رشته‌ای صورت گیرد.

ابراهیمی درباره معوقات حق‌التدریس فرهنگیان نیز گفت: مطالبات حق‌التدریس سال 1400 به صورت کامل تسویه شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به بحث مدارس غیرانتفاعی نیز بیان داشت: 15 درصد دانش‌آموزان استان اصفهان در مدارس غیرانتفاعی تحصیل می‌کنند.

وی گفت: مهمترین مشکل مدارس غیردولتی نبود فضا است و رویکرد ما به مدارس غیردولتی این است که آن‌ها فرزند ناتنی آموزش و پرورش نیستند.

ابراهیمی در پایان گفت: وضعیت ثبت‌نام مدارس در امسال از سال‌های گذشته بسیار بهتر بوده است و بیش از 4 هزار بازدید از این فرآیند در یک سال انجام شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهارده − 2 =