صفحه اصلی » اجتماعی » زمینه آزادی ۲۱۲ زندانی از زندان‌های استان اصفهان فراهم شد

زمینه آزادی ۲۱۲ زندانی از زندان‌های استان اصفهان فراهم شد

رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت:با موافقت اعضای کمیسیون عفو استان زمینه آزادی ۲۱۲ زندانی از زندان های استان اصفهان فراهم شد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۰۹ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۵/۴

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت‌الاسلام اسداله جعفری رئیس کل دادگستری استان اصفهان با بیان اینکه همزمان با سالروز میلاد حضرت امام موسی کاظم(ع) و در یکی دیگر از چهارشنبه‌های امام رضایی زمینه آزادی ۲۱۲ زندانی فراهم شد، اظهار داشت: پیامبر با اشاره به نزول آیات سوره عنکبوت به اصحاب فرمودند، خداوند قصد غربالگری و امتحان امت من را دارد و بعضی‌ها از این امتحان سربلند بیرون نمی‌آیند و برخی هم شاید مردود و مشروط شوند و در دوره آخر زمان سخت‌ترین دوره این آزمایش‌ها از جمله در مورد اموال برای دفاع از دین خواهد بود.

وی با اشاره به خدمات و تلاش‌های خیران در استان اصفهان گفت: با حرکت‌های بزرگ خیران در زندان‌های استان در زمان‌ها و مناسبت‌های مختلف سال زمینه آزادی تعداد زیادی از محکومان غیرعمدی فراهم شده است.

جعفری بیان کرد: امسال خیران در زمینه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در ستاد دیه استان با کمک ۶۰ میلیارد تومانی خود زمینه آزادی ۳۴۰ زندانی را مهیا کردند و بعد از ماه مبارک رمضان نیز با برپایی چهارشنبه‌های امام رضایی زمینه آزادی و ‌کمک به خانواده‌ها را در خیریه امام موسی کاظم(ع) دنبال می‌کنند.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با تقدیر از مشارکت جدید خیران جوان در خیریه و زندان‌ها گفت: در برگزاری چهارشنبه امام رضایی کمک‌های قابل توجهی در زمینه آزادی، درمان،آموزش، تهیه جهیزیه، رهن و اجاره، اعزام خانواده‌های زندانیان به مشهد مقدس و همچنین تأمین وسایل گرمایشی و سرمایشی به زندان‌ها صورت گرفته است..

وی با اشاره به حرکت ارزشمند کمیسیون عفو استان اصفهان خاطرنشان کرد: با بررسی و‌ پیشنهاد اعضای کمیسیون عفو استان و با همت دادستان مرکز استان و اداره کل زندان‌ها تعداد ۲۱۲ زندانی که دارای شرایطی همچون جرایم کم‌اهمیت و فقد  سابقه کیفری و کمتر از چهار ماه حبس از آنان باقی مانده است به مناسبت میلاد امام موسی کاظم(ع)در زندان‌های استان شناسایی که از بند آزاد و به آغوش خانواده باز می‌گردند، البته همانگونه که قبلاً هم مکرر اعلام کردیم اینگونه تصمیمات و اقدامات ارفاقی به هیچ وجه شامل مجرمان سابقه‌دار، خطرناک و حرفه‌ای نمی‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سیزده + 12 =