صاحب نیوز

1

خرید ویلا جنگلی در شمال

برای پیش خرید ویلا جنگلی می بایست عوامل متعددی را در نظر گرفت. برای مثال باید هدف خود را از خرید ویلای جنگلی مشخص کنید. آیا می خواهید برای همیشه در ویلای خود ساکن شوید یا ویلا را برای روز های تعطیل و تفریحات خانوادگی خود در نظر گرفته اید.

کدخبر: 1098602
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ @ ۱۳:۱۸


به گزارش صاحب نیوز؛خرید ویلا جنگلی از جمله معاملات پرتقاضایی است که پیش از هرگونه اقدام در این زمینه باید ارزیابی و سنجش دقیقی از وضعیت منطقه مورد نظر خود بدست آورید. در نظر داشته باشید که خرید ویلای جنگلی با اجاره کردن آن زمین تا آسمان تفاوت دارد و اگر در اجاره کردن ویلا مهارت دارید دلیل بر این نیست که می توانید به خوبی اقدام به خرید یک ویلای جنگلی کنید.

همان طور که گفتیم پیش خرید ویلا جنگلی می بایست عوامل متعددی را در نظر گرفت. برای مثال باید هدف خود را از خرید ویلای جنگلی مشخص کنید. آیا می خواهید برای همیشه در ویلای خود ساکن شوید یا ویلا را برای روز های تعطیل و تفریحات خانوادگی خود در نظر گرفته اید.

عواملی چون آنتن دهی و امکان استفاده از اینترنت، کابل های برق، قابلیت راه اندازی کسب و کار و … نیز می تواند از جمله این عوامل مهم و اثرگذار در انتخاب و خرید ویلای جنگلی باشد. در ادامه به صورت اجمالی با مهم ترین نکات پیش از خرید ویلای جنگلی در شمال کشور آشنا خواهیم شد.

https://gillim.ir/property-type/forest-villa/

مهم ترین نکات پیش از خرید ویلای جنگلی در شمال کشور

 • چنانچه قصد خرید ویلای جنگلی در شمال کشور را دارید، با این هدف که بتوانید در روز های تعطیل سال به استراحت و تفریح بپردازید، می بایست حتما به منظره رو به روی ویلای خود توجه داشته باشید.
 • پیش از خرید ویلا جنگلی نیاز های خود را مشخص کنید و با توجه به آن ها، به دنبال ویلایی با امکانات مورد نظر و بودجه مشخص شده بگردید.
 • چنانچه قصد خرید ویلای جنگلی بن منظور سرمایه گذاری را دارید می می خواهید با اجاره ویلای خود، درآمد مجزایی داشته باشید، باید از همان ابتدای کار به دنبال شهری بگردید که گردشگران بیشتری آن را به عنوان مقصد تفریحی خود انتخاب می کنند. به این ترتیب در تمام فصول سال مشتری های خود را خواهید داشت.
 • ابعاد و مساحت زمین مورد نظر بسیار مهم بوده چرا که با توجه کاربری مورد نظر، متراژ مشخصی از زمین نیاز است که پیش از خرید می بایست به آن توجه کرد. زمین انتخابی نباید از میزان کاربری مورد نظر شما بیشتر و یا کمتر باشد چرا که هر دوی این حالت می تواند مشکلات متعددی ایجاد نماید.
 • توجه داشته باشید که غالبا گردشگران به دنبال ویلای خیلی بزرگ با امکانات لاکچری نیستند چنانچه ویلای کوچک تری داشته باشید اما بتوانید امکانات آن را افزایش دهید به راحتی خواهید توانست با اجاره ای مطلوب به کسب درامد بپردازید. البته اگر قصد اجاره ویلا با هدف برگزاری جشن و مراسم های مختلف دارید، باید حتما ویلا های بزرگ را انتخاب و خریداری کنید.
 • پیش از خرید موقعیت جغرافیایی ویلا و همسایگی آن را بسنجید. موقعیت و میزان دسترسی ویلا به امکانات متعدد از جمله مهم ترین عوامل پیش از خرید هر گونه ویلای جنگلی است. برای مثال اولین موردی که می بایست به آن توجه داشته باشید، میزان فاصله ویلا تا مرکز شهر است. البته غالب ویلا های جنگلی در قلب جنگل قرار دارند و دسترسی آن ها با فروشگاه ها و مراکز شهر زیاد است.
 • یکی از مهم ترین و شاید اصلی ترین عوامل پیش از خرید ویلا نیز، قسمت آن است. برای آن که از قیمت گذاری ویلای مورد نظر اطمینان پیدا کنید می بایست از قیمت ویلا های جنگلی در اطراف منطقه نیز باخبر شوید.
 • در صورتی که خواهان خرید ویلای ساخته نشده و به شکل پیش فروش هستید، پیش از خرید با یک پیمانکار مشورت کرده و از قیمت گذاری موجود مطمئن شوید.
 • توجه داشته باشید عوامل متعددی می تواند بر روی قیمت ویلا اثر گذار باشد. برای مثال قیمت دو ویلا در کنار یک دیگر به دلیل وجود امکانات بهتر در یکی از آن ها، متفاوت است.
 • پیش از خرید از شش دانگ بودن سند ویلا مطلع و مطمئن شوید. هیچگونه قولنامه در خرید و فروش زمین و ویلا مجاز نمی باشد. سند ویلا را به طور کامل بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچگونه وامی با استفاده از آن گرفته نشده و سند رهن بانک نیست.
 • جهت خرید ویلا تنها و تنها به افراد معتبر اطمینان کنید. همان طور که می دانید کلاهبرداری در خرید و فروش زمین بسیار شایع است و در صورتی که نسبت به قوانین و اطلاعات ملکی آگاهی نداشته باشید به آسانی می توانید به عنوان گزینه ای مناسب برای کلاهبرداران شناخته شوید.

به طور کلی پیش از انجام هرگونه معاملات خرید و فروش زمین می بایست بررسی های لازم را کرده و از مشاوران کاربلد و مطمئن در این زمینه کمک بگیرید.

منبع: گیلیم

انتهای پیام/