صاحب نیوز

2-24

آماده باش استان برای جاری شدن سیل احتمالی

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه مدیریت بحران استان اصفهان به تیم‌های امدادی استان و تمام دستگاه ها اعلام آماده‌باش داده است، خاطرنشان کرد: به شهرداری ها اعلام شده است که ستاد سیل شهرداری ها آماده باشند و نقاطی که در بارندگی های قبلی آب گرفتگی داشته را رفع کنند.

کدخبر: 1098607
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ @ ۱۴:۰۷


منصور شیشه فروش در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز با بیان اینکه امروز وزش باد و گرد و غبار و هوای ناسالم را داریم، اظهار داشت: وزش باد در مناطق هم مرز استان با استان سمنان باعث خیزش گرد و خاک در مناطق شرقی و مرکزی استان شده است که این شرایط تا فردا ادامه دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد: بر اساس هشدار سازمان هواشناسی از روز چهارشنبه تا شنبه در سطح استان فعالیت سامانه بارشی تابستانی موسمی را داریم که از اقیانوس هند نشات گرفته است که در استان اصفهان بیشتر مراکز جنوبی و مرکزی مانند دهاقان، شهرضا، مبارکه و سمیرم را شامل می شود.

وی  با بیان اینکه مدیریت بحران استان اصفهان به تیم‌های امدادی استان و تمام دستگاه ها اعلام آماده‌باش داده است، خاطرنشان کرد: به شهرداری ها اعلام شده است که ستاد سیل شهرداری ها آماده باشند و نقاطی که در بارندگی های قبلی آب گرفتگی داشته را رفع کنند.

شیشه فروش با بیان اینکه تقویت سیل بندها یکی دیگر از اقدامات است، بیان کرد: آب منطقه ای ساماندهی رودخانه ها، جهاد کشاورزی حفاظت از قنوات و اراضی کشاورزی از سیل احتمالی را برعهده داشته و به اداره راه نیز اعلام شد تا تمام جاده ها را بررسی کرده و اگر نقطه ای نیاز است، بازسازی شود.

منصور شیشه فروش توصیه کرد: توصیه می شود از چرای دام در مناطق سیل‌خیز و عدم صعود کوهنوردان به ارتفاعات اجتناب شود و همچنین اجتناب از تردد و اسکان در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌های فصلی، عدم پارک خودروها در مسیل رودخانه‌ها و ایمنی تردد در محورهای مواصلاتی نیمه جنوبی استان توصیه می‌شود.

وی با بیان اینکه آموزش عمومی با هلال احمر است، گفت: تابلوهای هشدارهای سیل در محل های مورد نظر نیز نصب شده است.

انتهای پیام/