صفحه اصلی » اجتماعی » هوای اصفهان آلوده است

برای سومین روز پیاپی در مردادماه:

هوای اصفهان آلوده است

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز با میانگین ۱۳۹ برای سومین روز پیاپی در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.‌

تاریخ انتشار: ۰۸:۴۱ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۵

به گزارش صاحب نیوز؛ براساس اعلام سامانه برخط کنترل کیفیت هوا سازمان محیط‌زیست، هوای کلانشهر اصفهان هم اکنون در ایستگاه پایش خیابان‌های احمدآباد با شاخص ۱۳۸، انقلاب و رودکی با شاخص ۱۴۱، باهنر با شاخص ۱۲۶، رهنان با شاخص ۱۱۵، فرشادی با شاخص ۱۲۴، میرزا طاهر با شاخص ۱۰۵ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۲۷ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

همچنین شاخص کیفی هوا در ایستگاه خیابان استانداری با میانگین ۱۵۲، پروین با میانگین ۱۵۶، فیض با ۱۵۳، کاوه با ۱۶۱ و بزرگراه خرازی با ۱۷۳ AQI وضعیت زرد و قابل قبول را نشان می‌دهد.

امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۷۷ ناسالم برای عموم شهروندان، شاهین شهر با شاخص ۱۱۴ و در مبارکه با شاخص ۱۳۸ در وضعیت قابل قبول ثبت شده و ایستگاه‌های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

6 − پنج =