صفحه اصلی » اجتماعی » کمبود ۱۶ هزار و ۵۰۰ نیروی معلم در استان اصفهان

کمبود ۱۶ هزار و ۵۰۰ نیروی معلم در استان اصفهان

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: ۱۶ هزار و ۵۰۰ نیروی معلم در استان اصفهان کمبود داریم که بخشی از این کمبود مربوط به شهرستان کاشان است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۱ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۵

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدرضا ابراهیمی در مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره آموزش و پرورش کاشان با اشاره به اینکه روش‌های پایدار برای تامین نیرو از طریق دانشگاه فرهنگیان و استخدام جدید بر پایه ماده ۲۸ اساسنامه این دانشگاه انجام می‌شود، گفت: در مجموع با این ۲ روش بیش از ۲ هزار نفر جذب آموزش و پرورش استان اصفهان می‌شوند که اندک است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان همچنین درخصوص جذب نیرو‌های خرید خدمات افزود: اگر قرار باشد مجوزی صادر شود باید این مهم سرعت یابد تا بتوانیم کیفیت آموزش و پرورش را ارتقاء دهیم، چرا که این نیرو‌ها و موسسان ارزیابی می‌شوند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان کسری این استان در بخش نیرو‌های خرید خدمات سه هزار نفر بیان کرد و ادامه داد: قرار است این کمبود با رایزنی مجلس شورای اسلامی تامین شود.

وی نیرو‌های خرید خدمات ایثارگری در استان اصفهان را حدود ۸۷۰ نفر اعلام و ادامه داد: قرار بود این نیرو‌ها استخدام و احکام آنان اول فروردین امسال صادر شود، اما تاکنون برای ۱۱۹ نفر حکم صادر و کد تایید دریافت شده و بیش از ۶۰۰ حکم نیز صادر، اما حکم تایید دریافت نشده و اکنون متوقف و سامانه نیز بسته شده است.

ابراهیمی با بیان اینکه هم اکنون استان اصفهان یک سوم نیاز نیروی انسانی خودش را ندارد و با ظرفیت دو سوم نیروی انسانی فعالیت می‌کند، گفت: تلاش بر این است که برای تامین نیروی انسانی سهمیه دانشگاه فرهنگیان و ماده ۲۸ ارتقا یابد.

فرماندار کاشان نیز با اشاره به نیرو‌های خرید خدمات گفت: امیدواریم تا نیرو‌های خرید خدمات دارای سابقه ایثارگری هر چه زودتر تعیین تکلیف و تبدیل وضعیت شوند.
محمد شریف زارعی افزود: آموزش و پرورش پیشانی آینده این شهر است.

در این مراسم علی محمد بار فروش به عنوان سرپرست جدید آموزش و پرورش شهرستان کاشان معرفی و از خدمات جواد متقی نژاد قدردانی شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پانزده − 12 =