صفحه اصلی » اجتماعی » نقص مرمت گنبد مسجد امام(ره) قابل توجیه نیست/ با متخلفان برخورد جدی می‌شود

نقص مرمت گنبد مسجد امام(ره) قابل توجیه نیست/ با متخلفان برخورد جدی می‌شود

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به بررسی مشکل پیش‌آمده در مرمت گنبد مسجد امام(ره) زیر نظر هیأت خبره و‌ کارشناسی، گفت:هیچ توجیهی قابل قبول نیست و دستور رسیدگی و برخورد جدی برای تکرار نشدن چنین مواردی را داده‌ام.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۹ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۶

به گزارش صاحب نیوز؛ سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی روز گذشته در حاشیه جلسه هیأت دولت با اشاره به اینکه مرمت گنبد مسجد امام(ره) اصفهان از ۱۲ سال قبل آغاز شده است، بیان کرد: پس از آنکه داربست‌ها باز شد، اشکالاتی در نحوه مرمت مشاهده شد، به سرعت به پژوهشگاه میراث‌فرهنگی ماموریت دادم که با همکاری معاونت میراث‌ فرهنگی موضوع را بررسی کنند.

وی با اشاره به بررسی مشکل پیش‌آمده در مرمت گنبد مسجد امام(ره) زیر نظر هیأت خبره و‌ کارشناسی، تصریح کرد: باید مشخص شود اشکال به کدام ناحیه‌ برمی‌گردد و سپس متخلفان در طول این ۱۲ سال مشخص شوند.

ضرغامی تصریح کرد: مقرر شد بر کل پروژه‌های مرمتی که حساسیت این‌چنینی دارد و کار مرمت آن‌ها در طول سال‌های مختلف انجام می‌شود،  نظارت همه جانبه‌ای صورت گیرد که مشکلاتی از این قبیل نداشته باشیم.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در ادامه با تاکید بر اینکه چنین اتفاقاتی برای من توجیه‌پذیر نیست، افزود: هرچند که برخی برای اتفاقی که افتاده توجیه دارند، اما هیچ توجیهی قابل قبول نیست و دستور رسیدگی و برخورد جدی برای تکرار نشدن چنین مواردی را داده‌ام.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج × 5 =