صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » مقابله با الحاد، ترویج اخلاق خداباورانه و دفاع از ایران سه وجه مشترک ادیان الهی در کشور/ حقوق بشر در ایران بیش از ۳ هزار سال سابقه دارد

در نشست سران ادیان توحیدی مطرح شد؛

مقابله با الحاد، ترویج اخلاق خداباورانه و دفاع از ایران سه وجه مشترک ادیان الهی در کشور/ حقوق بشر در ایران بیش از ۳ هزار سال سابقه دارد

پیشوای زرتشیان اصفهان گفت: تنها افتخار ما به این سرزمین است و آزرو می‌کنیم این جایگاه امن همیشه محفوظ بماند، اینکه بعضی می‌گویند نه غزه نه لبنان حرف کسانی است که می‌خواهند ایران ما را کوچک کنند، در صورتی که ایران ما بسیار گسترده تر و بزرگ‌تر از این چیزی است که امروز می‌بینیم و آرزوی ما تحقق ایران قدرتمند و حقیقی است.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۰ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۶

به گزارش صاحب نیوز؛ نشست سران ادیان توحیدی در حاشیه نمایشگاه روایت تبلیغ، با حضور رئیس انجمن کلیمیان اصفهان، رئیس شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران، رئیس انجمن زرتشتیان اصفهان و موبد پرستشگاه مهر و ماه اصفهان و مسئولان دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار شد.

عبدالرسول احمدیان در این نشست اظهار کرد: اصفهان از قدیم شهر خداباوران و وطن امن آن ها بوده است و امیدواریم این زندگی مسالمت‌آمیز در آینده نیز ادامه داشته باشد.

*مقابله با الحاد، ترویج اخلاق خداباورانه و دفاع از ایران سه وجه مشترک ادیان الهی در کشور

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: همه ادیان توحیدی وجه اشتراکی در داشتن خدای واحد، پایبندی به اصول اخلاقی و همچنین داشتن سرزمین واحد دارند؛ امیدواریم با این سه وجه اشتراک، کمک و تلاش کنیم که باورها، اعتقادات و رفتارها بهم نزدیک‌ تر شود.

وی افزود: مقابله با الحاد به ویژه الحاد مدرن، ترویج اخلاق خدا باورانه و دفاع از ایران عزیز که نشانه آن تقدیم شهدای پرافتخار است، سه اصلی هستند که امیدوارم بتوانیم بر اساس آن وجوه اشتراک و زندگی مسالمت‌ آمیز ادیان را تقویت کنیم.

حجت الاسلام محمد قطبی نیز اظهار کرد: صلح، سادگی، آرامش، آسایش و کاهش الام و دردهای بشر آرزوی همه ملت‌ها در طول تاریخ بوده است، از سوی دیگر حاکمان و سیاستمداران آرزوی اقتدار و قدرت را در سر دارند.

*ایمان راه درمان همه مشکلات است

مدیر عامل خانه خلاق و نوآوری اشراق دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه بیان کرد: کشور ها قدرت را با سیاست‌ و رویکرد های متفاوتی دنبال می‌کنند، آرزوی حکمرانان وقتی از منطق خارج بشود به خشونت و جنگ منجر خواهد شد، اما آرزوی مردم هرگز از منطق خارج نمی‌شود، یعنی از یک طرف ولع قدرت است و از یک طرف آرزوی کاهش درد ها است؛ نقطه مقابل چیزی که درمان ولع حکمرانان و دردهای مردم است، فقط ایمان است.

وی ادامه داد: ایمان راه درمان همه مشکلات است و ما همه تلاش می‌ کنیم در حد وسع خود کوشش و تلاش کنیم تا با فعالیت‌ های خود ایمان را در جامعه جریان ببخشیم؛ اگر ایمان عمق پیدا کند هم ولع حاکمان و هم دردهای مردم کاهش پیدا خواهد کرد.

حجت السلام قطبی تصریح کرد: تلاش نشست‌های ادیان توحیدی، گسترش خداشناسی، مقابله با انحرافات، ترویج دینداری و همچنین ایمان در همه ادیان مشترک است؛ زمانی تقابل میان ادیان صورت می‌گیرد که حاکمان و مردم پا روی دین خود و آموزه‌های دینی می‌گذارند، ملتی که دیندار نباشند آلام و درد و رنج‌های بیشتری خواهد داشت.

*دفتر تبلیغات اسلامی با اهداف مقدسی ایجاد شده است

در ادامه این نشست اسقف سیپان کاشجیان اظهار کرد: در نمایشگاه روایت تبلیغ عمق فعالیت‌های دفتر تبلیغات اسلامی مشخص شده است؛ تا کنون عمق این فعالیت‌های دفتر تبلیغات اسلامی را به این دقت و زیبایی ندیده بودم و این نمایشگاه باعث شده است که سطح آشنایی ما با فعالیت‌های دفتر تبلیغات اسلامی بسیار بالا برود و بتوانیم با عمق عظمت این فعالیت‌ها آشنا بشویم.

پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران تصریح کرد: سخنی هست که یک تصویر از هزاران سخن عمق بیشتر دارد، در این نمایشگاه هزاران تصویر عمیق، بیانگر فعالیت‌ های دفتر تبلیغات اسلامی است.

وی افزود: در نمایشگاه روایت تبلیغ، هماهنگی و همراهی مردم و حاکمان به خوبی دیده می‌شود، که باید ایمان عملی خود را در دو کفه ترازو قرار بدهیم و ببینیم در کدام قسمت به وظایف خود عمل کردیم و در کدام قسمت کم کاری کردیم تا بتوانیم کم کاری‌هایمان را جبران کنیم.

پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران اظهار کرد: دفتر تبلیغات اسلامی با اهداف مقدسی ایجاد شده است؛ مدیران دفتر تبلیغات اسلامی افرادی توانمند و کوشا هستند و برای آنها آرزوی موفقیت می کنیم.

*حقوق بشر در کشور ما بیش از ۳ هزار سال سابقه دارد

موبد بهزاد نیک دین نیز بیان کرد: چکیده حرف همه پیامبران الهی اندیشه نیک، کردار نیک و گفتار نیک است؛ هر دینی دستورالعمل های خود در همین راستا را دارد، آرزوی ما تحقق این سه گزاره است تا جامعه جهانی به سمت تعالی و رشد برود.

پیشوای زرتشیان اصفهان ادامه داد: ما ایرانیان دو هویت و فرهنگ و بینش ایرانی و اسلامی را با خود همراه کرده ایم و اسلام وهابی و تکفیری را نپذیرفته‌ایم؛ ما همانطور که آریو برزن داشتیم قاسم سلیمانی هم داشتیم و خون همه شهدای ما درهم تنیده شده است تا ما با آزادی و عدالت ایمان خود را محفوظ کنیم و در کنار هم باشیم.

وی افزود: حقوق بشر در کشور ما بیش از ۳ هزار سال سابقه دارد و فرهنگ غنی ما بسیار توانمند تر و کهن‌ تر از فرهنگ غربی است و نباید جوانان ما فریب فرهنگ غرب را بخورند.

وی افزود: نمایشگاه روایت تبلیغ یک دستاورد مهم در معرفی فعالیت‌های این مرکز ارزشمند اسلامی است؛ تنها افتخار ما به این سرزمین است و آزرو می‌کنیم این جایگاه امن همیشه محفوظ بماند، اینکه بعضی می‌گویند نه غزه نه لبنان حرف کسانی است که می‌خواهند ایران ما را کوچک کنند، در صورتی که ایران ما بسیار گسترده تر و بزرگ‌تر از این چیزی است که امروز می‌بینیم و آرزوی ما تحقق ایران قدرتمند و حقیقی است.

پیشوای زرتشیان اصفهان عنوان کرد: وحدت ادیان توحیدی و نشست‌های ادیان باید با قدرت انجام شود و ما هم با تمام قدرت از این نشست‌ ها حمایت خواهیم کرد، همچنین همه ما باید تسلیم خداوند باشیم و اسلام یعنی تسلیم خداوند بودن که شامل همه ادیان خواهد شد.

* بزرگترین وجه مشترک ادیان مختلف، منتظرالظهور بودن ما است

خاخام سلیمان صدیق پور نیز در این نشست بیان کرد: در یهودیت به سلامتی دوستی و صلح تاکید بسیاری شده است، در کتاب حضرت داوود آمده است که زمانی حقیقت و درستی هماهنگ شدند صلح اصیل برقرار می‌شود.

نماینده یهودیان در اصفهان گفت: ما کلیمیان سابقه ۲ هزار ۸۵۷ ساله در اصفهان داریم و در این دیار از زمان کوروش بوده‌ایم؛ اصفهان پیش از این به یهودیه معروف بوده و ما این به این سابقه افتخار می‌کنیم‌.

وی تصریح کرد: بزرگترین وجه مشترک ادیان مختلف، منتظرالظهور بودن ست؛ پایه اساس ادیان، انتظار ظهور منجی است تا عدالت در جهان نشر پیدا کند.

نماینده یهودیان در اصفهان در پایان عنوان کرد: نتیجه این جلسات و هم‌اندیشی ها بسیار مبارک است و کسانی که علیه این مردم تبلیغ می‌کنند، باید شاهد این جلسات و نشست‌های مسالمت‌ آمیز و پربرکت باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

بیست + 17 =