صفحه اصلی » اقتصادی » پیشرفت ۸۲ درصدی پروژه اتصال بزرگراه معلم به بلوار فرزانگان

معاون عمران شهری شهردار اصفهان خبر داد؛

پیشرفت ۸۲ درصدی پروژه اتصال بزرگراه معلم به بلوار فرزانگان

معاون عمران شهری شهردار اصفهان از پیشرفت ۸۲ درصدی پروژه اتصال بزرگراه معلم به بلوار فرزانگان به عنوان یکی از پروژه‌های شاخص عمرانی شهر اصفهان خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۶ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۶

به گزارش صاحب نیوز؛ اصغر کشاورزراد با اعلام این خبر گفت: با توجه به اجرای پروژه حلقه حفاظتی شهر اصفهان و اتصال بلوار فرزانگان به بزرگراه شهید اردستانی از طریق بلوارهای تابان و آسمان و تردد خودروهای سنگین، جداسازی مسیر خروجی بزرگراه معلم به سمت این بلوار ضروری بود.

وی ادامه داد: پروژه اتصال بزرگراه معلم به بلوار فرزانگان در مناطق 7 و ۱۲ شهرداری اصفهان واقع شده است و بالغ بر ۲۶ میلیارد تومان هزینه دارد.

معاون عمران شهری شهردار اصفهان با بیان اینکه تاکنون برای اجرای پروژه اتصال بزرگراه معلم به بلوار فرزانگان 23 هزار و 871 نفر ساعت کار انجام شده است، ادامه داد: طول این پروژه دو کیلومتر و عرض آن ۱۱ متر است و از جزئیات آن می‌توان به ۲۲ هزار و ۵۰۰ تن خاک‌ریزی، ۲۵ هزار تن خاک و بالاست، ۳۵۰۰ تن بالاست، 14900 تن مصالح زیرسازی، ۷۶۰۰ تن بتن و ۵۸۰۰ تن آسفالت اشاره کرد.

وی با اشاره به تأثیرات احداث این پروژه خاطرنشان کرد: کاهش تردد در پل شریعتی و ورود به اصفهان از سمت بزرگراه معلم و کاهش نقطه خطرساز توسط هدایت وسایل نقلیه سنگین از مسیر در حال احداث، از جمله این مزایا است.

کشاورزراد در خصوص اقدامات انجام‌شده در یک‌ماهه گذشته، اضافه کرد: در این مدت تعریض و اجرای کالورت پروژه (زیر گذر ویژه عبور احشام و غیره)، اجرای لایه مصالح زیرسازی در کیلومتر صفر تا ۸۵۰ پروژه، اجرای روکش لایه اول آسفالت کل مسیر، اجرای نیوجرسی‌های دو طرف جاده از کیلومتر ۱۲۰۰ تا کیلومتر ۱۷۰۰ انجام شده است.

وی با بیان اینکه با اجرای کامل نیوجرسی‌های دو طرف جاده و لایه دوم آسفالت، پروژه اتصال بزرگراه معلم به بلوار فرزانگان تکمیل می‌شود، افزود: در حال حاضر این پروژه ۸۲ درصد پیشرفت دارد.

معاون عمران شهری شهردار اصفهان اضافه کرد: با توجه به محل قرارگیری پروژه اتصال بزرگراه معلم به بلوار فرزانگان در ورودی شمالی شهر اصفهان، دسترسی به رینگ چهارم از طریق بلوار فرزانگان و خیابان‌های تابان و آسمان، تأثیر قابل توجهی در کنترل جریان ترافیکی نقطه‌ای و شهری و اثرگذاری هدفمند در کاهش سوانح دارد که امیدواریم هر چه زودتر بتوانیم این پروژه را به بهره‌برداری برسانیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه + دوازده =