صفحه اصلی » اقتصادی » تشکیل کارگروه نظارت بر قوانین الزام به استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد

تشکیل کارگروه نظارت بر قوانین الزام به استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: قوانین بالادستی خوبی در زمینه استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد در کشور داریم و هماهنگی بین بخشی برای اجرایی شدن آن به نحو احسن، ضروری است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۲ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۶

به گزارش صاحب نیوز؛ مهران زینلیان در حاشیه جلسه شورای فنی استان اصفهان گفت: برخی از آیین نامه های مربوط به این قوانین و الزام به استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد به خوبی اجرا نمی‌شود که باید با نظارت سازمان نظام مهندسی ساختمان این کار صورت گیرد و مقرر شد کارگروهی برای پیگیری آن تشکیل شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان با بیان این که در مرحله اجرای این قوانین چالش هایی وجود دارد و شاید پیش بینی های لازم درباره آن ها نشده است، اظهار داشت: وظیفه همه دستگاه‌های اجرایی از جمله استانداری این است که این پیش بینی ها و تکالیف را انجام دهند.

وی با اشاره به گزارشی که امروز توسط اداره کل استاندارد اصفهان درباره مصالح ساختمانی ارائه شد، خاطرنشان کرد: آسیب شناسی این موضوع جزو مصوبات جلسه بود تا اگر کوتاهی یا خلاء قانونی در این زمینه بوده است، بررسی و برطرف شود.

معاون استاندار اصفهان ادامه داد: همچنین موضوع “استفاده از مجری ذیصلاح ساختمان” هنوز در استان اجرایی نشده است و برای رفع آن مقرر شد جلسه هیات چهار نفره متشکل از نظام مهندسی ساختمان، راه و شهرسازی، استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی تشکیل و درباره آن تعیین تکلیف شود.

وی به ارائه گزارش کارگروه پیمان و ضوابط فنی در این جلسه اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین موضوعات مطرح شده، فسخ پیمان برای پیمانکار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در شهرستان سمیرم بود که با وجود اعطای فرصت به این پیمانکار در جلسه های قبلی، هنوز کار آنها جلو نرفته است.

زینلیان ادامه داد: به همین دلیل مقرر شد اعضای شورای فنی استان بصورت رای مخفی نظر خود را در این زمینه ارائه کنند تا جمع بندی شود زیرا از نظر حقوقی و در صورت فسخ قرارداد، تبعاتی برای پیمانکار خواهدداشت.

وی گفت: در جلسه امروز گزارشی از ساختمان فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فریدونشهر مطرح شد که مشکلات عدیده ای در ساخت و ساز دارد و در سفر آتی استاندار به این خطه این موضوع پیگیری خواهد شد.

همچنین معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان در جلسه شورای فنی با اشاره به این که برخی طرح ها در استان، توجیه پذیر نیست، تاکید کرد: لازم است فهرست طرح های نیمه تمام توسط کارگروه نظارت تهیه شود و در اختیار شورای برنامه ریزی استان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه نظام مهندسی ساختمان باید نقش خود را درباره قوانین مربوط به استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد، اجرا کند، افزود: دلیل اینکه چرا تاکنون استفاده از مجریان ذیصلاح ساختمان در اصفهان عملیاتی نشده است باید بررسی و از تجربه استان هایی که این کار را انجام دادند، بهره گرفته شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دوازده + 6 =