صفحه اصلی » اقتصادی » خرید تضمینی گندم از کشاورزان اصفهان تا شهریور ادامه دارد

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی اصفهان:

خرید تضمینی گندم از کشاورزان اصفهان تا شهریور ادامه دارد

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی اصفهان گفت: خرید تضمینی گندم تا پایان شهریور امسال در استان ادامه خواهد داشت و هیچ مشکلی برای خرید و ذخیره‌سازی گندم وجود ندارد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۳ - جمعه ۱۴۰۱/۰۵/۷

به گزارش صاحب نیوز؛ محسن ضیایی با بیان اینکه خرید تضمینی گندم از خرداد آغاز شد ، افزود: ۵۶ مرکز برای خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان از جمله ۴۴ تعاونی روستایی، ۱۰ کارخانه آرد و ۲ سیلوی ملکی در استان سازماندهی شده است.

وی گفت: گندم خریداری‌شده از کشاورزان اصفهان در سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، از نظر ارزش وزنی ۱۳۳ درصد افزایش داشته که نشان‌دهنده استقبال کشاورزان از خرید تضمینی گندم است.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان اصفهان با بیان اینکه سال گذشته تا این مدت ۱۵ هزار و ۴۰۰ تن خریداری شده بود افزود: از ابتدای خرید تضمینی این محصول تاکنون حدود ۳۷ هزار و ۵۰۰ تُن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان به ارزش بیش از سه هزار و ۹۶۱ میلیارد ریال از کشاورزان استان اصفهان خریداری شده‌است.

وی با اشاره به شروع خرید تضمینی گندم از ابتدای خردادماه، ادامه داد: ۳۵ هزار و ۹۰۰ تن از گندم‌های خریداری شده تاکنون به سیلوهای دولتی  و کارخانه های آرد سازی حمل شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان اصفهان با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۹ هزار و ۳۱۷ محموله گندم از پنج هزار نفر کشاورز خریداری شده است، تصریح کرد: بیشترین خرید در شرق اصفهان از شهرهای جرقویه، هرند، زیار و ورزنه بوده و اوج آن در زمان حاضر شهرستان سمیرم است که پیش‌بینی می‌شود در روزهای آینده به غرب استان نیز برسد.

زمین‌های کشاورزی اصفهان حدود ۵۶۳ هزار هکتار معادل ۳.۵ درصد از مساحت استان است که با توجه به محدودیت‌ منابع آبی سال‌های گذشته، تنها حدود ۲۹۰ هزار هکتار از آن زیر کشت رفت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

20 − پانزده =