صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » «درستایش لبخند او» بزرگداشت دو هنرمند فقید اصفهانی

«درستایش لبخند او» بزرگداشت دو هنرمند فقید اصفهانی

سومین نشست تخصصی گپ و گرافیک به بزرگداشت زنده یاد استاد سید مجید عقیلی و استاد سید محمدحسن عقیلی پیشکسوتان گرافیک اصفهان پرداخت.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۵ - شنبه ۱۴۰۱/۰۵/۸

به گزارش صاحب نیوز؛  در این مراسم که با اجرای استاد محمدعلی ناصحی طراح و گرافیست برگزار شد، برخی از دوستان و همکاران این دو برادر به بیان خاطرات خود از ایشان پرداختند.

حشمت الله انتخابی یکی از فعالان عرصه انتشارات در اصفهان گفت: عقیلی‌ها دل و رفتارشان پر از شادی بود و طنز اصفهانی که در رفتار این خانواده وجود داشت باعث می‌شد که بر لب همه لبخند بنشیند.

وی با اشاره به این که روزگار عبوس شده است افزود: این مراسم پاسداشت بزرگی است زیرا بزرگداشت انسان‌هایی است که لبخند و شاد بودن را به همه افراد اطرافشان هدیه می دادند.

در ادامه حامد قصری یکی از فعالان عرصه رسانه و هنر مقاله ای را به عنوان “وای بر ما وای بر اصفهان” در رثای از دست دادن اساتید و هنرمندان بزرگ، پیشکسوتان و مرگ جبران ناپذیر چهره های فرهنگی و هنری اصفهان برای حضار خواند.

سپس همسر استاد عقیلی به بیان خصوصیات اخلاقی این دو هنرمند پرداخت و از علاقه این دو برادر به آموختن و کتاب خواندن گفت.

در این مراسم هنرمندانی مانند عارف عدیلی، مهدی ارسطویی، جواد طاهری، نیما پیراسته،علیرضا عسگری فر، مهدی غلامی،هادی عسگری فر، استاد شهریاری و مرتضی اخراجی یکی از اقوام این دو هنرمند به بیان وجوه شخصیتی و حرفه ای این دو استاد هنرمند پرداختند.

نیما پیراسته به رابطه دوستانه‌ای که استاد مجید عقیلی با شاگردانش داشت اشاره کرد و مهدی ارسطویی صمیمیت را مهمترین چیزی دانست که در استاد مجید عقیلی وجود داشت.

مهدی غلامی دیگر هنرمند گرافیست در خصوص استاد مجید عقیلی گفت: بیشتر از اینکه استاد عقیلی گرافیک به ما یاد دهد به ما عشق، احترام و دوست داشتن را آموخت و در هر چیزی که یاد می داد ردپایی از عشق وجود داشت.

در پایان این مراسم استاد علیرضا شهریاری طراح و گرافیست، همکار و دوست استاد سیدمجیدعقیلی خواستار چاپ دو کتاب از استاد مجید عقیلی و حسن عقیلی توسط حوزه هنری استان اصفهان شد و از دکتر احمدنوری رئیس حوزه هنری استان اصفهان برای برگزاری این مراسم تشکر نمود و در ادامه

هدیه ای به رسم یادبود به استاد عباس عقیلی برادر بزرگ این دو هنرمند از سوی حوزه هنری اصفهان اهدا شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هشت − 1 =