صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » محرم بهترین فرصت برای جهاد تبیین است

جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت صاحب الزمان(عج):

محرم بهترین فرصت برای جهاد تبیین است

جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت صاحب الزمان(عج) با اشاره به فرصت ماه محرم در تقویت ارزشها اظهار کرد: محرم بهترین فرصت برای جهاد تبیین است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۴۸ - شنبه ۱۴۰۱/۰۵/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام محمدرضا محمدی در جمع خبرنگاران گفت: امام حسین (ع) در شش ماه آخر عمر مشغول جهاد تبیین بودند و یک روز جهاد نظامی داشتند.

جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت صاحب الزمان(عج) ادامه داد: ایشان یک مرحله در قالب نامه‌ها و سخنرانی‌ها قبل از عاشورا و یک‌ مرحله در روز عاشورا تبیین داشتند و حتی در روز و شب عاشورا یاران ایشان هم تبیین داشتند.

وی تصریح کرد: مرحله سوم جهاد تبیین با شهادت امام حسین (ع) توسط امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) آغاز شد و این خط در مکتب اهل بیت (ع) تا امروز تداوم یافته است.

وی با بیان اینکه تبیین به دو صورت روشنگرانه برای معرفی جبهه حق و افشاگرانه برای معرفی چهره جبهه باطل انجام‌می‌شود، افزود: تبیین حق و باطل، تبیین جایگاه ولایت، تبیین تکلیف امروز جامعه و وظیفه پیروان مکتب، تبیین درس‌های و ارزشهای مکتب عاشورا، در ایام محرم ضروری است.

محمدی ادامه داد: آگاهی دادن به عموم مردم در خصوص شرایط زمان و مکان از مصادیق تبیین عاشورایی است و موجب می‌شود دشمن و تکلیف خود را در برابر جبهه باطل به خوبی بشناسیم.

وی اظهار کرد: بصیرت‌افزایی و تقویت روحیه مقاومت از درس های مکتب عاشورا است و به ما می‌آموزد با کمترین عده و عده می‌توان در برابر جهان کفر ایستاد کما اینکه در دوران دفاع مقدس با کمترین امکانات ولی با تکیه به خداوند و بهره جستن از امکانات خود در برابر جهانی از امکانات مادی ایستادگی کردیم و پیروزی بزرگ برای ملت ایران رقم خورد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 + هشت =