صفحه اصلی » استان اصفهان » نقش‌آفرینی ارزشمند مکتب‌الصادق در عرصه فرهنگی اصفهان

نقش‌آفرینی ارزشمند مکتب‌الصادق در عرصه فرهنگی اصفهان

مدیر بنیاد فرهنگی مکتب‌الصادق(ع) گفت: مکتب‌الصادق با شورای راهبردی که از نخبگان فرهنگی استان اصفهان تشکیل شده توانسته است با بیش از ۱۰ سال در عرصه فرهنگی استان نقش‌آفرین باشد.

❖ نویسنده: فائزه عباسپور | تاریخ انتشار: ۱۱:۰۰ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۵/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ محسن معصومی مدیر بنیاد فرهنگی مکتب‌الصادق(ع)، در نشست با اصحاب رسانه در رابطه فعالیت مجموعه، اظهار کرد: این مجموعه جزو سه مجموعه برتر استان اصفهان و هیات‌های در تراز انقلاب و موثر در حرکت‌های جریان‌سازی استان قرار دارد. مکتب‌الصادق با شورای راهبردی که از نخبگان فرهنگی استان اصفهان تشکیل شده توانسته است با بیش از ۱۰ سال در عرصه فرهنگی استان نقش‌آفرین باشد.

وی افزود: مجموعه مکتب‌الصادق(ع) دستور کار خودش را بر مبنای منویات مقام معظم رهبری قرار دهد. مردم در اتفاقات مختلف نقش موثری دارند، امام حرکت انقلاب اسلامی را مقابل عظمت مادی شاه، با هیات پیش می‌برد، آن زمان مجموعه‌ها و نهادهای مختلفی که الان وجود دارند را نداشتیم و تشکلی که با امام حرکت را شروع کرد و خرج انقلاب را داد، هیات بود.

مدیر بنیاد فرهنگی مکتب‌الصادق(ع) بیان کرد: هیات تراز انقلاب در آینده تمدن‌ساز است و رئیس‌جمهور نیز ماموریتی داده تا دولت مردمی بازآفرینی شود این مردم هستند که قرار است با امام خود حرکت انقلاب را جلو ببرند، دولت همین مردم هستند و مکتب‌الصادق وسعت میدان‌داری خودش را با این تفکر مشخص کرده است.

هیات مکتب‌الصادق(ع) در دهه دوم محرم با شرکت بیش از ۶ هزار نفر برگزار خواهد شد و با دعوت از سخنرانان انقلابی سعی شده که هنر در هیات رعایت شود، سکولار نباشد و کانونی برای جهاد تبیین باشد. این مجموعه در خلق شعار هم سعی بر رعایت جهاد تبیین داشته است.

*مکتب‌الصادق از تشکل‌های واقعی اصفهان

حجت‌الاسلام مهدی فوقی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان اظهار کرد: امروز اگر بخواهیم کفالت فعالیت‌های فرهنگی را در محلات، مناطق و مراکز شهرستان‌ها و شهرها بر عهده ارگانی یا مکانی ببینیم بستر آن مجموعه‌های فرهنگی، هیات‌ها و مساجد است.

وی افزود: هیات یکی از مدنی‌ترین تشکل‌های بعد از انقلاب اسلامی است و تمام آورده خودش را برای خدمت به مردم ارائه داده، امروز خیریه‌هایی هستند که گمنام کار می‌کنند ولی فرصت دیده شدن ندارند. اکنون اگر افراد شهرت پیدا می‌کنند به خاطر ظاهر آنها نیست بلکه به خاطر باری است که از روی عهده جامعه برمی‌دارند و جامعه را در مسیر آرامش قرار می‌دهند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان خاطر نشان کرد: مکتب‌الصادق از تشکل‌های واقعی اصفهان است، سازمان تبلیغات باید بتواند در مسیر سازماندهی چنین مراکزی گام بردارد و مردمی‌سازی را در اولویت قرار دهد.

*هیات دیگر صرفا محل عزاداری نیست

همچنین علی صالحی، سخنگوی شورای شهر اصفهان با حضور در این نشست اظهار کرد:امسال در شرایطی هستیم که با توجه به اهمیت جهاد تبیین ابرمجموعه‌های فرهنگی باید نقش خود را بیش‌تر از قبل ایفا کنند، در جنگ شناختی مجموعه‌های فرهنگی و هیات‌های مذهبی یکی از تکیه‌گاه های اصلی مقابله با این جنگ همه‌جانبه هستند و لازم است با همه توان به میدان تبیین وارد شوند.

وی اذعان داشت: تکیه‌گاه های فرهنگی مردمی باید تقویت شود تا در عرصه تداوم انقلاب اسلامی گام‌های اساسی برداشته شود، مطرح شدن هیات به عنوان یکی از میدان‌داران اصلی جهاد تبیین نشان از عمق استراتژیک مجموعه‌های فرهنگی و هیات‌ها در گام دوم انقلاب دارد.

سخنگوی شورای شهر اصفهان بیان کرد: محرم امسال شروعی برای مجموعه‌های فرهنگی است، ما نیاز به تحول جدی در حوزه محتوایی در استان و کشور داریم و اگر متناسب با انتظاراتی که از هیات تراز انقلاب وجود دارد عمل نکنیم کارآمدی ما جای سوال خواهد داشت.

وی یادآور شد: مجموعه بنیاد مکتب الصادق با ریشه بیش از ده ساله در جنوب غرب اصفهان در کنار مجموعه‌های بزرگ اصفهان که بار فرهنگی شهر را به عهده‌دار هستند، فعالیت خود را شروع کرد.

صالحی اضافه کرد: هیات دیگر صرفا محل عزاداری نیست و باید در همه عرصه‌هایی که مردم نیاز دارند ورود پیدا کند، اگر مسجد و هیات ما این چنین تجهیز شود آنگاه یک جبهه آفندی خواهیم داشت.

وی با اشاره به محبوبیت شعر سلام فرمانده متذکر شد: شعر سلام فرمانده ثابت کرد نگاه تحولی در عرصه تولیدات مذهبی ضروری است حتی اگر نقدی به آنوجود داشته باشد و باید تلاش کنیم مجموعه‌های فرهنگی در این دوران خود را به تجهیزات روز برسانند تا نقش‌آفرینی بیشتری داشته باشند.

*انقلاب اسلامی با حضور امام، ادامه‌ی واقعه‌های زمان پیامران

مسعود ادیبی، مدیر برگزاری رویدادهای مکتب‌الصادق با اشاره به شعار امسال مجموعه فرهنگی مکتب‌الصادق(ع) تصریح کرد: در برنامه امسال هیات مکتب‌الصادق(ع) شعار (در مسیر انقلاب) را انتخاب کرده است، علت انتخاب این شعار این بود که انقلاب از زمان پیامبران شروع شد و زمان پیامبر اسلام به اوج خود رسید و این حرکت کم کم به انقلاب اسلامی رسید.

وی در خصوص طراحی پوستر گفت: طراحی پوستر را به این سمت سوق دادیم که قیام عاشورا و نهضت امام حسین(ع) نگاهی به سمت سرانجام و انقلاب بزرگ مهدوی بود. حضرت اباعبدالله(ع) وقتی تنها ماندند به خورشید نگاه داشتند که خورشید بحث امام زمان است و نگاه ایشان و شعار این‌الشموس‌الطالعه را ذیل آن قرار دادیم.

مدیر برگزاری رویدادهای مکتب‌الصادق عنوان کرد: انقلاب اسلامی هم در همین ریل بوده که با امام و حضور مردم رنگ بیشتری گرفت اگرچه در مسیر انقلاب موانعی هست و آن موانع را به صورت خطوطی روی خورشید نشان دادیم.

همچنین در پایان این نشست از پوستر برنامه‌های امسال هیات مجموعه فرهنگی مکتب‌الصادق(ع) با حضور حضار رونمایی به عمل آمد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ده − پنج =