صفحه اصلی » اجتماعی » اجرای پروژه‌های محرک توسعه با اعتبار 163 میلیارد ریال در محله دردشت

مدیرمنطقه سه شهرداری اصفهان خبر داد؛

اجرای پروژه‌های محرک توسعه با اعتبار 163 میلیارد ریال در محله دردشت

مدیرمنطقه سه شهرداری اصفهان گفت: احداث خانه کودک و نوجوان، ورزشگاه مادر و کودک، پارک دوستدار کودک، کف سازی محور دردشت، بهبود قسمت جنوبی مسجد جامع، مرمت سقف بازارچه دردشت و ساماندهی گذر امامزاده شورا از پروژه‌های محرک توسعه در محله دردشت است که با اعتباری بالغ بر 163 میلیارد ریال انجام می‌شود.

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۱ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۱۲

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدباقر کلاهدوزان با اعلام این خبر گفت: تراکم بافت فرسوده و تاریخی، بازارها و مراکز تجاری متعدد در خیابان‌های عبدالرزاق و ابن سینا و همچنین افزایش تردد خودرو و عابرین موجب نارضایتی ساکنان محله شهشهان یا دردشت شده و تمرکز مدیریت جدید شهری را در راستای احداث پروژه‌های جدید به خود جلب کرده است.

او یکی از مهم‌ترین پروژه‌های این محله در سال‌های گذشته را ساماندهی محور گردشگری دردشت دانست و افزود: این محور از مَدرس ابن سینا آغاز شده و با گذر از بازارچه دردشت، حمام دردشت و بوستان دردشت به سمت دومنار دردشت (سلطان بخت آغا)، عصارخانه جماله، حمام شیخ بهایی و بازارچه شیخ بهایی ادامه یافته است.

به گفته کلاهدوزان، این پروژه شامل بلوک فرش یا سنگ فرش کف و کاهگل دیوارهای تخریب شده بوده است.

*انجام عملیات حفاری خانه کودک در هفته جاری

مدیر منطقه سه شهرداری اصفهان با اشاره به تدوین طرح‌های جدید برای پروژه‌های محرک توسعه در این محله بیان کرد: با مطالعات گسترده درخصوص ویژگی‌های این محله و اختصاص پروژه‌های مخصوص کودکان که از سالیان قبل توسط نماینده یونیسف در ایران مورد تأیید قرار گرفت، پارک دردشت به عنوان پارک دوستدار کودک انتخاب شد.

او افزود: به دنبال آن، تکمیل و تجهیز وسایل کودک در این بوستان، احداث خانه کودک و ورزشگاه ویژه مادر و کودک نیز به عنوان پروژه‌های جانبی تصویب شد.

کلاهدوزان خبر داد: بر اساس رویکرد جدید مدیریت شهری و طرح محله محوری، علاوه بر تأیید این پروژه‌ها عملیات تسریع آزادسازی، طراحی و تجهیز کارگاه انجام شده و در این راستا عملیات حفاری خانه کودک نیز در هفته جاری انجام می‌شود.

*تخصیص اعتبار 50 میلیارد ریالی برای آزادسازی گلوگاه‌ها

کلاهدوزان با بیان اینکه یکی از مهمترین درخواست‌های شهروندان این محله آزادسازی گلوگاه‌های آن است، خبر داد: در سال جاری اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال به منظور آزادسازی گلوگاه‌های این محله اختصاص داده شده است.

او افزود: همچنین باتوجه به ترافیک و تصادفات بیش از حد خیابان ابن سینا، عملیات احداث رفیوژ میانی در این خیابان انجام شده که آمار تصادفات را به نحو چشمگیری کاهش داده است.

*ساماندهی جنوب مسجد جامع و طرح محله گردشگری شیخ بهایی در سال جاری

مدیر منطقه سه شهرداری اصفهان درباره دیگر پروژه شاخص در محله دردشت اعلام کرد: در راستای بهبود و ساماندهی محیطی جنوب مسجد جامع و طرح محله گردشگری شیخ بهایی در سال جاری، آزادسازی‌ها با هزینه 33 میلیارد ریال انجام شده است.

او ادامه داد: به این منظور از مالکان گرامی درخواست همکاری بیشتری با شهرداری منطقه را داریم تا آزادسازی‌ها هرچه زودتر به سهولت انجام شود.

*مرمت سقف بازارچه دردشت با اعتبار 13 میلیارد ریال

کلاهدوزان از مرمت سقف بازارچه دردشت با اعتبار 13 میلیارد ریال در سال جاری خبر داد و گفت: این پروژه دردست اقدام است که با توجه به تکمیل مرمت سایر سقف ها، نیازمند اعتبار 55 میلیارد ریالی هستیم.

او با اشاره به قدمت تاریخی بازار دردشت تأکید کرد: متاسفانه تردد وسایل نقلیه در این بازار آسیب‌هایی را به بدنه و سقف آن وارد کرده است، لذا طرح احداث گذر کمکی به این بازار را در دست مطالعات شهرسازی قرار داده ایم که با تصویب و اجرای آن تردد وسایل نقلیه در بازار به طور کلی حذف خواهد شد.

کلاهدوزان از هزینه 163 میلیارد ریالی جهت اجرای پروژه‌های مذکور در محله دردشت در سال جاری خبر داد و افزود: با اجرای پروژه‌های مذکور در محله دردشت، یکی از گذرهای مهم گردشگری شهر اصفهان ساماندهی می‌شود تا شاهد رونق این محله و برخورداری آن از خدمات شهری باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

1 × 1 =