صفحه اصلی » اقتصادی » ۵۰ درصد زمین‌های ساخت مسکن طرح ملی در اصفهان تامین شد

۵۰ درصد زمین‌های ساخت مسکن طرح ملی در اصفهان تامین شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: تاکنون حدود ۱۵۰ هزار نفر از متقاضیان مسکن ملی حائز شرایط هستند که ۵۰ درصد زمین‌های مورد نیاز برای ساخت مسکن تامین شده است.

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۷ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۱۲

به گزارش صاحب نیوز؛ رئیس جمهور به دستگاه‌های دولتی و استانداران سراسر کشور دستور داده فقط تا پایان شهریور فرصت دارند تا زمین‌های مناسب اعلام شده را به نهضت ملی مسکن اختصاص دهند. همچنین تاکید شده اگر دستگاه‌های دولتی در سراسر کشور از این کار خودداری کنند، زمین‌های مازاد بعد از شهریور به نام دولت سند می‌خورد. رئیس جمهور همچنین از وزارت‌خانه و اداره کل‌های راه و شهرسازی سراسر کشور خواسته به متقاضیان زمین به شرط ساخت مسکن واگذار کند.

علیرضا قاری‌قرآن در این خصوص با اشاره به تعداد افراد حائز شرایط اظهار داشت: ما در کل استان حدود 422 هزار نفر برای مسکن ملی داشتیم که نزدیک 150 هزار نفر حائز شرایط هستند.

وی با اشاره به تامین زمین متقاضیان افزود: در گستره استان، تامین زمین به متقاضیان متفاوت است اما تاکنون حدود 50 درصد از زمین این متقاضیان تامین شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان بیان کرد: ما از زمین‌های دستگاه‌های دولتی بانک اطلاعاتی داریم و دستگاه‌های دولتی مکلف هستند که طبق قانون هر ساله زمین‌های مازاد خود را معرفی کنند.

وی خاطرنشان کرد: هر دستگاه متناسب با نیازهایی که برای آینده پیش‌بینی می‌کند، ذخیره ملکی دارد. همه این زمین‌ها هم برای نهضت ملی مسکن مفید نیست، اما آن بخش‌هایی که برای طرح مسکن مناسب است، شناسایی کردیم و بخشی از این زمین‌ها احصا شده و بخشی هم در حال احصا شدن است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

3 × سه =