صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » اصلاح ۱۲ نقطه حادثه‌خیز شهر در سال جاری

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان خبر داد؛

اصلاح ۱۲ نقطه حادثه‌خیز شهر در سال جاری

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با بیان اینکه فرایند شناسایی نقاط حادثه‌خیز به طور مستمر ادامه دارد، گفت: از دو سال پیش، 65 نقطه حادثه‌خیز در شهر اصفهان شناسایی و توسط وزارت کشور ‌برای اصلاح به شهرداری اصفهان ابلاغ شد که با اقدامات اصلاحی صورت گرفته تعداد آن ها در سال ۱۴۰۰ به 26 مورد و امسال هم به 14 نقطه رسیده است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۲ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۱۲

به گزارش صاحب نیوز؛ حسین حق‌شناس در دومین جلسه شورای راهبردی تصادفات استان اصفهان با اشاره به گزارش شهرداری اصفهان در مورد رفع نقاط حادثه‌خیز، اظهار کرد: اقدامات مهندسی در راستای رفع نقاط پرحادثه شامل ایمن سازی و اصلاح هندسی معابر و تقاطع‌های شهری، بهبود و اصلاح روشنایی معابر و آشکارسازی گذرگاه‌های عابر پیاده در شب، احداث پیاده‌راه‌ها، رفع لغزندگی و افزایش ضریب اصطکاک لغزشی روسازی بزرگ‌راه‌ها، نصب تابلو و علائم راهنمایی و رانندگی، نصب حفاظ‌های ایمنی در بزرگ‌راه‌ها، توسعه و ارتقای سیستم‌های هوشمند کنترل و نظارت جریان ترافیک و آشکار سازی ترافیکی با استفاده از رنگ‌آمیزی زرد و مشکی بوده است.

حق‌شناس در این جلسه که با حضور استاندار اصفهان و‌ مسئولان مرتبط استان مانند نیروی انتظامی، اداره راه و شهرسازی، اورژانس و هلال احمر برگزار شد، افزود: فرآیند شناسایی نقاط حادثه‌خیز با مشارکت پلیس راهور به صورت مستمر ادامه دارد و رفع آنها در دستور کار است.

او با بیان وضعیت شناسایی و رفع نقاط پر حادثه، خاطرنشان کرد: رفع لغزندگی سطح روسازی و افزایش ضریب اصطکاک لغزشی در بیش از 18 مقطع بزرگراهی‌ با نظر پلیس راهور صورت گرفته است.

آنطور که معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان توضیح داد، اجرای حفاظ ایمنی بتنی و آشکارسازی در بزرگراه شهید کشوری، تکمیل اجرای حفاظ ایمنی در جاریز و ایجاد حاشیه ایمن و پارکینگ اضطراری در بزرگراه شهید اقارب‌پرست از جمله این اقدامات بوده است.

او افزود: اجرای حفاظ ایمنی در جاریز در قوس بزرگراه شهید خرازی، ایمن سازی رابط‌های بزرگراهی توسط اجرای حفاظ ایمنی در جاریز و آشکارسازی آن در راستگرد بزرگراه شهید همت به شهید کشوری و اتصال پل غدیر به خیابان‌های آبشار و سلمان فارسی نیز در این زمینه انجام شده است.

حق‌شناس خاطرنشان کرد: اقدامات نرم افزاری، اجرای سامانه رصد و مدیریت تصادفات توسط یک شرکت دانش بنیان، برگزاری اتاق فکر ایمنی و مباحث فرهنگ‌سازی رانندگان و موتورسوران نیز در برنامه‌های شهرداری اصفهان قرار دارد و می‌تواند الگوی جدیدی برای سایر شهرها باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

بیست − چهار =