صاحب نیوز

-تصویری-هیات-شباب-الشمس-ایام-محرم-5-960x600

شعار متفاوت هیئت یادگاران امام(ره) اصفهان:

«از خدا در روضه ها نسل حسینی خواستیم»

هیئت یادگاران امام (ره) اصفهان در محرم امسال با شعاری متفاوت، در حوزه رشد جمعیت و خانواده پا به میدان گذاشته و در کنار عزاداری برای سرور و سالار شهیدان(ع) با مجموعه اقدامات فرهنگی و تاسی از جهاد تبیین، رشد نسل حسینی(ع) را با جدیت دنبال می کند.

کدخبر: 1099741
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ @ ۱۴:۱۶


به گزارش صاحب نیوز؛ روند رشد جمعیت در کشور نشان می‌دهد که در سال‌هایی نه‌ چندان دور، جامعه‌ ای پیر خواهیم داشت و سالمندان سهم قابل توجهی از جمعیت را به‌ خود اختصاص خواهند داد، و لازم است در این زمینه اقداماتی انجام و آینده ‌نگری‌ بشود؛ کاهش جمعیت یک بحث جهانی است که با بررسی‌های انجام شده عوامل مستقیم و غیرمستقیم اثرگذار بر کاهش باروری تعیین شده است و در این زمینه چند مانع جدی وجود دارد که باعث کاهش جمعیت شده است.

مهدی امینی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز؛ پیرامون این موضوع اظهار کرد: موضوع جمعیت یک دغدغه و یک موضوع اصلی است که  از مهم ترین خواسته های مقام معظم رهبری، افزایش جمعیت است؛ برای جلوگیری از این معضل اجتماعی باید با مردم در فرصت های مختلف به گفت و گو نشست، که با استفاده از فرصت خوب محرم امسال هیئت یادگاران امام فرزندان شاهد با شعار«از خدا در روضه ها نسل حسینی خواستیم» شروع به فعالیت در این حوزه کرده است.

مسئول هیئت یادگاران امام(ره) گفت: این هیئت در کنارعزاداری برای سیدالشهداء(ع)، ویژه برنامه هایی برای رشد جمعیت در نظر گرفته که از جمله در نمایشگاهی با حضور بیش از 10 کارشناس روانشناسی با عزاداران و مخاطبان به گفت و گو در حوزه ضرورت افزایش جمعیت می پردازد.

امینی ادامه داد: حضور کارشناسان در حوزه جمعیت و فرزند آوری که با مخاطبان به گفت و گو می نشیند و همچنین کارشناس مامائی در این نمایشگاه از دیگر برنامه های این نمایشگاه است که یکی از موضوعات اصلی یعنی جلوگیری از سقط جنین، را دنبال می کند.

مسئول هیئت یادگاران امام(ره) در پایان عنوان کرد: هیئت ها باید باری از دوش جمهوری اسلامی ایران بردارند، و در کنارانقلاب اسلامی قرار بگیرند که جهاد تبیین و رشد جمعیت از اساسی ترین فعالیت ها در این زمینه به شمار می رود.

انتهای پیام/