صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » برگزاری مرحله استانی شعر دفاع مقدس با 9 محور

برگزاری مرحله استانی شعر دفاع مقدس با 9 محور

مدیر سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش دفاع مقدس استان اصفهان گفت: در مرحله استانی حدود 9 محور داریم که بخش عمومی شعر دفاع مقدس است؛ دفاع مقدس و شعر مقاومت بین المللی اسلامی، شعر دفاع مقدس با بهره گیری از مضامین عاشورایی، شعر دفاع مقدس و نقش آن در جهاد تبیین، شعر دفاع مقدس با جنگ نرم، شعر دفاع مقدس کودک و نوجوان، شعر دفاع مقدس و نقش زنان از محورهای عمومی این کنگره است.

تاریخ انتشار: ۱۰:۰۱ - جمعه ۱۴۰۱/۰۵/۱۴

یوسف  اعلایی در گفت‌وگو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: امسال بیست و چهارمین کنگره سراسری شعر دفاع مقدس در کشور است که به طبع این کنگره،  هشتمین جشنواره دفاع مقدس استان اصفهان برگزار می شود که تحت عنوان و برند همیشه های هنوز هشت، لقب گرفته است.

مدیر سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس اداره کل حفظ آثار  و نشر ارزش دفاع مقدس استان اصفهان عنوان کرد: مرحله استانی را که برگزار کردیم، برگزیدگان مان را در محورهای اعلام شده به مرحله کشوری می فرستیم.

وی افزود: در مرحله استانی حدود 9 محور داریم که  بخش عمومی شعر دفاع مقدس است؛ دفاع مقدس و شعر مقاومت بین المللی اسلامی، شعر دفاع مقدس با بهره گیری از مضامین عاشورایی، شعر دفاع مقدس و نقش آن در جهاد تبیین، شعر دفاع مقدس با جنگ نرم، شعر دفاع مقدس کودک و نوجوان، شعر دفاع مقدس و نقش زنان از  محورهای عمومی این کنگره است.

اعلایی بیان کرد: علاوه بر این بخش های عمومی  دو بخش ویژه نیز مخصوص استان اصفهان داریم که یکی از آن ها 25 آبان روز حماسه و ایثار مردم اصفهان و دیگری نقش صنعت و صنعتگر در دفاع مقدس است.

یوسف اعلایی بیان کرد: در این 9 محور به 9 نفر برگزیده در مرحله استانی لوح تقدیر، تندیس جشنواره و مبلغ دو میلیون تومان اهدا می شود، همچنین آثار برگزیده کلیه اشعاری که ارسال می شود، در کتاب همیشه های هنوز هشت منتشر می شود.

وی با بیان اینکه مهلت ارسال آثار تا یکم شهریور است، گفت:  با هدف تمرکز زدایی از شهر اصفهان دبیرخانه جشنواره به یکی از شهرستان های فعال شعر آیینی برده می شود که امسال در کاشان خواهد بود و محمد حسین ملکیان دبیر علمی جشنواره امسال استان است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه × چهار =