صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » دستگیری زن کلاهبردار در اصفهان

دستگیری زن کلاهبردار در اصفهان

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان از دستگیری زنی که با ارائه رسید ساز جعلی به فروشندگان اجناس از آنان کلاهبرداری می کرد خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۶ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۵/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛ سرهنگ حسین تُرکیان در گفت و گو با خبرنگاران  بیان داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری یک زن از وی با ارائه رسید ساز جعلی موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان اصفهان قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در تحقیقات صورت گرفته عنوان داشت که در سایت دیوار یک عدد ساعت هوشمند را به مبلغ 65 میلیون ریال آگهی کرده بودم تا اینکه زنی با من تماس گرفته و پس از توافق در محلی قرار گذاشته و ساعت هوشمند را به او دادم و او نیز رسید انتقال وجه را بر روی گوشیش به من نشان داد و از محل دور شد اما پس از بررسی متوجه شدم که هیچ گونه مبلغی به حسابم واریز نشده است.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان خاطر نشان کرد: تحقیقات برای شناسایی و دستگیری فرد کلاهبردار ادامه داشت تا اینکه فردی دیگری که یک دستگاه کنسول بازی را به مبلغ 85 میلیون ریال فروخته و با همین شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته بود به این پلیس مراجعه و اعلام شکایت کرد.

سرهنگ تُرکیان در ادامه عنوان داشت: کارآگاهان سرانجام با ردیابی های هوشمندانه خود، فرد کلاهبردار را شناسایی و پس از تایید مال باختگان دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد که در تحقیقات انجام گرفته به 4 فقره کلاهبرداری از طریق ارائه رسید ساز جعلی به فروشندگان اجناس اعتراف کرد.

وی اضافه کرد: متهم در اعترافات خود عنوان کرد، با افرادي آشنا شده و آنها نرم افزاري را به او معرفي کردند كه شماره كارت و مبلغ را در آن وارد و يك رسيد جعلي ارائه مي دهد و قابليت ارسال به ديگران نيز دارد و مي توان ساعت و تاريخ هم به دلخواه تغيير داد.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با بیان اینکه متهم پس از اعتراف صریح به بزه انتسابی خود برای انجام اقدامات قانونی تحویل مرجع قضائی شد اظهار داشت: شهروندان بایستی مراقب اینکه کلاهبرداری ها بوده و تنها پس از مطمئن شدن از واریز وجه به حساب خود اقدام به تحویل اجناس و کالا به خریداران کرده و به نمایش رسید های ارائه شده در گوشی تلفن همراه اعتماد نکنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

شانزده − 13 =