صفحه اصلی » ورزشی » ساکت در خصوص ویلموتس لب به سخن گشود/ مدیرعامل سپاهان: مورایس پس از بررسی ۱۴۳ گزینه انتخاب شد

ساکت در خصوص ویلموتس لب به سخن گشود/ مدیرعامل سپاهان: مورایس پس از بررسی ۱۴۳ گزینه انتخاب شد

محمدرضا ساکت که در دوره سرمربیگری مارک ویلموتس به سمت دبیرکلی فدراسیون مشغول به فعالیت بود، اکنون بعد از سال‌ها به توضیح این پرونده پرماجرا پرداخته است.

تاریخ انتشار: ۲۲:۵۹ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ در حاشیه مراسم تجلیل و تکریم از خبرنگاران توسط باشگاه فولاد مبارکه سپاهان، محمدرضا ساکت مدیرعامل این باشگاه ضمن تسلیت ایام سوگواری در خصوص شرایط تیم‌های باشگاه گفت: برای تیم‌ والیبال این باشگاه سیاست بر این شد که استعدادیابی کنیم در استان و بتوانیم این ورزش را در این استان احیا کنیم به همین جهت با بالسا رودولوویچ یکی از برترین مربیان خارجی که استعدادیاب هم هستند به توافق رسیدیم و تیم‌های والیبال را به وی سپردیم.

مدیرعامل باشگاه سپاهان  ادامه داد: در هندبال بانوان مونتسرات پوچه دیاز سرمربی تیم ملی را مشترکا به عنوان سرمربی سپاهان و تیم ملی به خدمت گرفتیم تا این مربی با سابقه و بروز هندبال بانوان بتواند سطح کیفی این رشته را بالا ببرد.

وی افزود: همچنین در تیم آقایان هندبال هم به دنبال مربی خارجی در سطح جهانی هستیم تا در آسیا بتواند افتخار آفرینی کند.

مدیرعامل باشگاه سپاهان در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص قرارداد ویلموتس در زمان حضور وی در فدراسیون و تیم ملی خاطرنشان کرد:  بارها درباره بحث ویلموتس صحبت شده است. موضوع آقای ویلموتس مربوط به «عدم پرداخت وجه» است. آن هم چرا اتفاق افتاده است؟ خوشبختانه آقای تاج و مسوولان فدراسیون به خوبی آن را بارها توضیح داده اند. تا قبل از زمانی که من در تیم ملی بودم و آقای کی روش زمانی که بودند من هم در فدراسیون بودم که بعد به دلیل بازنشستگی گفتند شما نمی‌توانید کار اداری کنید اما کار ورزشی می‌توانید.

وی ادامه داد: در زمان آقای کی روش وقتی می‌خواستند پول بدهند یک نامه به فیفا می‌نوشتند. فیفا به ایران پول نمی‌داد، به کی می‌داد؟ مستقیم به طرف «کی‌روش در اینجا». یک نامه فدراسیون می نوشت به فیفا و فیفا هم پول آقای کی روش را از طریق ارز فعالیت های مختلف به ایشان می‌داد. در سال 95 یا 97 اگر اشتباه نکنم، که در اردیبهشت ماه قرارداد آقای ویلموتس نوشته شد، وی هم مربیان بزرگ و نامدار هم بوده که البته دو سه مربی بزرگتر هم بودند که یکی از آنها آمادگی خود را هم اعلام کرد اما گفت من انتهای آگوست می‌آیم که البته به خاطر اینکه نزدیک به بازی ایران و عراق بودیم نمی‌شد ریسک کرد.

ساکت تاکید کرد: طبق پیش بینی و قرار هم این بود که پولش را از طریق فیفا دریافت کند که متاسفانه در خردادماه یک سری تحریم‌های جدید که حتی انتقال پول را هم اجازه نمی دادند.

این مدیر ورزشی خاطرنشان کرد: قبل از آن انتقال به ایران ممنوع بود ولی از خردادماه شرایط به شکلی شد که انتقال به افراد غیر در خارج از ایران هم ممنوع شد. یک مرتبه این اتفاق افتاد. همه کشور در تلاش بود که این موضوع حل شود. آن موقع ویلموتس خوب شروع کرد، با کره مساوی کرد و سوریه را بعد از مدت ها در ایران برد اما بعد از آن، ماه اول، دوم، سوم و تا پنجم همه بسیج شدند از دولت تا وزارت ورزش از کانال های مختلف مثل فلان شرکت پتروشیمی که ارز هم داشتند، کار را جلو ببرند که نشد. در نهایت سه یا چهار روز مانده به بازی عراق که ویلموتس پولش را دریافت نکرده بود.

ساکت در انتقاد به برخی از رسانه‌های ملی گفت: واقعا تاسف میخورم که برخی رسانه‌ها که ملی هم هستند از هر فرصت استفاده می‌کنند تا برای ما حاشیه‌سازی کنند. ما از همه تیم‌ها دیرتر به نقل و انتقالات پا گذاشتیم اما به نحوی جلوه دادند خرید‌های ما را که واقعیت نداشت. ما قرارداد‌های اقتصادی با تمامی بازیکنان امضاء کردیم.

وی همچنین در خصوص حضور مورایس خاطرنشان کرد: ما پس از بررسی ۱۴۳ گزینه و تماس‌های تصویری فراوان در نهایت با مورایس به توافق رسیدیم. او ابتدا چند روز به صورت مخفیانه از تمامی امکانات و اهداف باشگاه سپاهان بازدید کردند و پس از بازگشت به پرتغال و بررسی‌های دقیق، قراردادی را با ما به امضاء رساند.

همچنین در پایان مراسم و پس از تجلیل از خبرنگاران، موزه وسایل پیشکسوت عکاسی ورزشی استان، استاد عبداله هاشمی رونمایی کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو × 1 =