صفحه اصلی » استان اصفهان » فعالیت مدارس استان اصفهان در مهرماه به صورت کاملا حضوری خواهد بود

رئیس اداره سلامت اداره کل آموزش و پرورش اصفهان:

فعالیت مدارس استان اصفهان در مهرماه به صورت کاملا حضوری خواهد بود

رئیس اداره سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: مدارس در سال تحصیلی ۱۴۰۱، به صورت کاملاً حضوری برگزار خواهد شد و آموزش به صورت غیرحضوری نخواهد بود.

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۸ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۰

به گزارش صاحب نیوز؛ بهنام امینی، رئیس اداره سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان پیرامون حضوری یا غیرحضوری بودن مدارس در سال تحصیلی جدید اظهار داشت: با توجه به هماهنگی‌های کلی که در سطح کشور و در ستاد ملی کرونا صورت گرفته‌است، مقرر شد تا تمام برنامه‌ها و فعالیت‌های آموزش‌وپرورش با توجه به مصوبات ستاد ملی کرونا انجام بشود، طبق آخرین مصوبه ستاد کرونا که در تاریخ ۵ مرداد ۱۴۰۱ ابلاغ شده‌است، کلاس‌های درس در سال تحصیلی ۱۴۰۱، به صورت کاملاً حضوری برگزار خواهد شد و آموزش، به صورت غیرحضوری نخواهد بود.

وی ضمن تأکید بر تبعیت آموزش‌وپرورش از مصوبات ستاد کرونا افزود: ما موظفیم که بر اساس آخرین دستورالعمل‌های اعلام‌شده از طرف ستاد ملی کرونا، نحوۀ فعالیت مدارس را تعیین‌کنیم. تا این لحظه، تأکید ستاد کرونا بر قطعی بودن فعالیت حضوری مدارس و دانشگاه‌ها است.

امینی عنوان کرد: طبق برآورد کارشناسان پیک جدید کرونا، تا زمان بازگشایی مدارس، فروکش می‌یابد، مردم نیز باید عادی‌انگاری در خصوص ویروس کرونا را کنار بگذارند؛ همچنان باید فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک رعایت‌شود، افراد بالای 5 سال، لازم‌است نسبت به انجام واکسیناسیون اقدام کنند؛ تزریق دز یادآور نیز از تأکیدات ستاد کرونا است.

رئیس اداره سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به اجرای پروژۀ مهر اذعان کرد: مهم‌ترین مسئله در بازگشایی مدارس برای ما، تهویۀ کلاس‌ها است؛ بخشنامۀ مصوبات ستاد کرونا به مدارس ابلاغ شده‌است، قرار بر این است که در پروژۀ مهر امسال، مدارسی که شرایط تهویۀ مناسبی ندارند، نسبت به برطرف کردن مشکل کلاس‌ها در زمینۀ تهویه و رد و بدل شدن هوا اقدام‌کنند.

وی در پایان صحبت‌هایش یادآور شد: فعالیت کمیتۀ پروژۀ مهر، از ابتدای تابستان با قدرت آغاز و در سطح استانی جلسات مربوط به آن برگزار شده‌است،؛ در نواحی و مناطق استان اصفهان نیز پیگیری‌های لازم صورت گرفته‌است. از اجرای پروژۀ مهر در مدارس بازدید خواهد شد و در خصوص مدارسی که نیاز به حمایت یا سرعت‌بخشی در فرایند پروژۀ مهر دارند، اقدامات لازم صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو + 4 =