صفحه اصلی » اجتماعی » زنی که با ارائه رسیدساز جعلی کلاهبرداری می‌کرد، دستگیر شد

زنی که با ارائه رسیدساز جعلی کلاهبرداری می‌کرد، دستگیر شد

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از دستگیری زنی که با ارائه رسیدساز جعلی به فروشندگان اجناس از آنان کلاهبرداری می‌کرد، خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۰ - جمعه ۱۴۰۱/۰۵/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ حسین تُرکیان رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری یک زن از وی با ارائه رسیدساز جعلی موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان اصفهان قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در تحقیقات صورت گرفته عنوان داشت که در سایت دیوار یک عدد ساعت هوشمند را به مبلغ ۶۵ میلیون ریال آگهی کرده بودم تا اینکه زنی با من تماس گرفته و پس از توافق در محلی قرار گذاشته و ساعت هوشمند را به او دادم و او نیز رسید انتقال وجه را بر روی تلفن همراه خود به من نشان داد و از محل دور شد اما پس از بررسی متوجه شدم که هیچ گونه مبلغی به حسابم واریز نشده است.

ترکیان گفت: تحقیقات برای شناسایی و دستگیری فرد کلاهبردار ادامه داشت تا اینکه فردی دیگری که یک دستگاه کنسول بازی را به مبلغ ۸۵ میلیون ریال فروخته و با همین شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته بود به این پلیس مراجعه و اعلام شکایت کرد.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان ادامه داد: کارآگاهان سرانجام با ردیابی‌های هوشمندانه خود، فرد کلاهبردار را شناسایی و پس از تایید مال باختگان دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد که در تحقیقات انجام گرفته به ۴ فقره کلاهبرداری از طریق ارائه رسیدساز جعلی به فروشندگان اجناس اعتراف کرد.

وی اضافه کرد: متهم در اعترافات خود عنوان کرد، با افرادی آشنا شده و آن‌ها نرم افزاری را به او معرفی کردند که شماره کارت و مبلغ را در آن وارد و یک رسید جعلی ارائه می‌دهد و قابلیت ارسال به دیگران را نیز دارد و می‌توان ساعت و تاریخ هم به دلخواه تغییر داد.

ترکیان با بیان اینکه متهم پس از اعتراف صریح به بزه انتسابی خود برای انجام اقدامات قانونی تحویل مرجع قضایی شد، خاطرنشان کرد: شهروندان باید مراقب این کلاهبرداری‌ها باشند و تنها پس از مطمئن شدن از واریز وجه به حساب خود اقدام به تحویل اجناس و کالا به خریداران کنند و به نمایش رسیدهای ارائه شده در گوشی تلفن همراه اعتماد نکنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

بیست − هفت =