صفحه اصلی » اقتصادی » تامین بیش از ۷۰ درصد اراضی طرح نهضت ملی مسکن استان اصفهان

تامین بیش از ۷۰ درصد اراضی طرح نهضت ملی مسکن استان اصفهان

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه ۱۳۰ هزار نفر از متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در استان اصفهان حائز شرایط هستند گفت: تاکنون برای بیش از ۷۰ درصد متقاضیان حائز شرایط در طرح نهضت ملی مسکن استان تامین زمین انجام شده است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۴ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۴

امیر زاغیان معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان در گفت‌و گو با خبرنگار صاحب نیوز با بیان اینکه تامین زمین بعنوان مهمترین اقدام برای تحقق پذیری سیاست گذاری نهضت ملی مسکن در گام اول محسوب می‌شود، اظهار کرد: سهمیه استان اصفهان در چهار سال بیش از ۲۰۳ هزار واحد و سالی افزون بر ۵۰ هزار واحد است که بطور معمول مهمترین بحث در سال اول این سیاستگذاری تامین زمین است.

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان اذعان داشت: تاکنون برای بیش از ۲۰ هزار واحد مسکونی پروانه ساخت گرفته شده و مراحل ساخت ساز در این واحدها شروع شده است.

وی خاطرنشان کرد: استان اصفهان با بیش از ۴۲۳ هزار نفر متقاضی از نظر میزان ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن پس از تهران بعنوان دومین استان کشور است.

زاغیان با اشاره به اینکه واحدهای طرح نهضت ملی مسکن بدون احراز سکونت به متقاضیان سایر شهرها و استان‌ها اختصاص پیدا نمی‌کند، بیان کرد: بر اساس بررسی کلان که بر مبنای سه رقم اول کُد ملی افراد ثبت نام شده انجام پذیرفته است بطور تقریبی بیش از ۶۰ درصد از مجموع ثبت نام شوندگان در همه شهرهای جدید و شهرهای بالای صدهزار نفر استان از همان شهر هستند و کمتر از ۲۰ درصد کد ملی آنها مربوط به خارج از استان است که دستکم پنج سال سابقه سکونت در محل را دارند.

وی افزود: متقاضیان باید شرایط لازم از جمله احراز سکونت، سبز بودن فرم “جیم “، دریافت نکردن وام‌های دولتی و نداشتن مالکیت را داشته باشند.

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان تصریح کرد: دولت به متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن به چشم سر ریز جمعیت نگاه نمی‌کند و این افراد ساکنانی هستند که قرار است در این طرح خانه دار شوند و بر اساس قانون احراز سکونت، که متقاضیان باید دستکم پنج سال در آن شهر سکونت داشته باشند، این افراد دیگر مهاجر محسوب نمی‌شوند.

به گفته وی، در نهضت ملی مسکن ساکنان همان شهر خانه دار می‌شوند و قرار نیست مهاجر پذیری یا مهاجر فرستی انجام شود و با خانه دار شدن این افراد، ظرفیت بعنوان خانه‌های خالی ایجاد می‌شود که این ظرفیت می‌بایست در آینده مدیریت شود.

زاغیان اضافه کرد: با استفاده از تجارب مسکن مهر در طرح نهضت ملی مسکن سعی کردیم که تمام این زمین‌ها نزدیک شهرها و مجاور خدمات زیربنایی و روبنایی شهری قرار داشته باشند و همه این زمین‌های الحاقی مورد تایید تمام کمیسیون‌های تخصصی شهرسازی استانی و کشوری قرار گرفته‌اند همچنین از تمام شرایط لازم برخوردار بوده و پس از آن وارد فرآیند تفکیک یا واگذاری به افراد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: متقاضیان نهضت ملی مسکن باید برای دستکم حدود ۳۰۰ میلیون تومان بعنوان سهم آورده برنامه ریزی لازم را داشته باشند و برنامه ریزی اقتصادی برای باز پرداخت اقساط وام را هم داشته باشند که این آورده در اقساط ۴۰ میلیون تومانی و بر اساس پیشرفت فیزیکی از متقاضیان دریافت می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

5 × 3 =