صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » ارتقای سطح فنی تعزیه با برگزاری چرخه استعدادیابی شبیه خوانی بسیج هنرمندان

ارتقای سطح فنی تعزیه با برگزاری چرخه استعدادیابی شبیه خوانی بسیج هنرمندان

معاون فرهنگی هنری سازمان بسیج هنرمندان استان اصفهان از مشاهده آثار برگزاری چرخه استعدادیابی شبیه خوانی این سازمان در پیشرفت فنی و هنری شرکت کنندگان این دوره در اجرای تعزیه‌های محرم امسال خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۱ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۵

حجت الله سلطانی در گفتگو با صاحب نیوز در مورد اثرات برگزاری چرخه استعدادیابی شبیه خوانی در سازمان بسیج هنرمندان استان اصفهان در برنامه‌های دهه محرم امسال با بیان این که یکی از محورهای این دوره، محور «نقش آفرینی» است، گفت در این محور ما بستری را فراهم می‌کنیم که شرکت کنندگان در دوره عملیاتی‌تر مباحث آموزش دیده را به معرض اجرا در بیاورند.

معاون فرهنگی هنری سازمان بسیج هنرمندان خاطرنشان کرد: بسیاری از شرکت کنندگان در این دوره، امسال در مراسمات مختلفی در سطح کشور حضور پیدا کرده و با توجه به مهارتی که کسب کرده بودند مورد توجه هیئات تعزیه خوانی قرار گرفته و بر روی صحنه رفتند که نمونه‌هایی از این موارد را در شهر بم استان کرمان، شهرستان سبزوار استان خراسان رضوی و شهرستان نطنز استان اصفهان داشتیم.

وی عنوان کرد: شرکت کنندگان ساکن اصفهان و شهرهای نزدیک‌تر استان در دوره استعدادیابی شبیه خوانی سازمان بسیج هنرمندان هشت روز در حسینیه مجموعه فرهنگی امام حسین(ع) خمینی شهر با همکاری شهرداری این شهر به اجرای برنامه پرداختند که مورد استقبال مردم هم قرار گرفت و به اذعان مردم پیشرفت نسبی در عرصه تعزیه قابل لمس بود.

معاون فرهنگی هنری سازمان بسیج هنرمندان استان اصفهان، شبیه خوانی را یکی از میراث‌های فرهنگی با ارزش به جامانده از نسل‌های قبل دانست که در جهت آشناتر کردن مردم با فرهنگ عاشورا و رسالت حضرت اباعبدالله الحسین -علیه السلام- به اجرا در می‌آید و ارتقای سطح هنری و فنی تعزیه را موجب محقق شدن هر چه بیشتر این هدف عنوان کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج × یک =