صفحه اصلی » اجتماعی » آغاز همکاری مشترک دانشگاه صنعتی اصفهان و مرکز احیا اندیشه و سیره علوی

آغاز همکاری مشترک دانشگاه صنعتی اصفهان و مرکز احیا اندیشه و سیره علوی

همکاری مرکز احیا اندیشه و سیره علوی با دانشگاه صنعتی اصفهان، شهریورماه امسال با اجرای طرح معماران پیشرفت، برای اولین‌بار به‌صورت پایلوت در دانشگاه صنعتی اصفهان آغاز می‌شود.

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۲ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۵

به گزارش صاحب نیوز؛ سیدعلی محمد میرمحمدی میبدی رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان در نشست با مرکز احیای اندیشه و سیره علوی با اشاره به نقش‌آفرینی مؤثر مرکز احیا اندیشه علوی در مباحث فرهنگی و اجتماعی استان اظهار داشت: همکاری مشترک با مرکز علوی، به‌عنوان یک برنامه تحول علمی– فرهنگی برای دانشگاه صنعتی اصفهان از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی افزود: انتظار می‌رود با اجرای طرح‌های پیشنهادی از سوی این مرکز فرهنگی، شاهد ارتقا و تقویت بنیان‌های فکری مدیران و مسئولان دانشگاه صنعتی اصفهان برای تحولات بزرگ در آینده باشیم.

میرمحمدی میبدی خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد، اساتید و پژوهشگران شناخته شده در مرکز اندیشه علوی به عنوان یک مجموعه برجسته فرهنگی در استان اصفهان پشتوانه درستی برای اجرای موفق این طرح است.

محمد صالح طیب‌نیا، رئیس مرکز احیا اندیشه و سیره علوی در این نشست با بیان اینکه مرکز سیره علوی در طراحی مدل‌های توسعه و رشد مجموعه‌های فرهنگی و آموزش عالی فعال است بیان کرد: تمرکز اصلی فعالیت‌ این مرکز، تربیت مدیر برای نسل آینده کشور در شرایط استراتژیک امروز است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه باید مبدأ تحولات بزرگ در کشور قرار گیرد، تصریح کرد: شاید در مقطع کنونی مهم‌ترین رکن انقلاب و مسؤولیت کشور را دانشگاه‌ها بر عهده دارند.

این مدیر فرهنگی با بیان اینکه، تربیت نیروی کارآمد انقلابی و رشد علمی مرهون فعالیت‌های دانشگاه‌ها است، افزود: اگر شاهد مشکلات بزرگ اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی هستیم ناشی از فقدان مدلی است که از ظرفیت و توان دانشگاه‌ها به‌درستی استفاده شود.

وی ادامه داد: دانشگاه صنعتی اصفهان در تربیت نیروهای متخصص و اثرگذاری در آموزش عالی کشور همواره پیشگام و موفق بوده است و باید در ادامه مسیر خود، بتواند با تقویت بنیان‌هایی فکری و مدل‌سازی، تکیه بر بودجه‌های دولتی را محدود و به سمت توسعه درآمدهای اختصاصی حرکت کند.

طیب‌نیا با برشمردن فعالیت‌های مؤثر اندیشکده‌های وابسته به مرکز علوی خاطرنشان کرد: همکاری مشترک میان این مرکز با دانشگاه صنعتی اصفهان می‌تواند، نمونه خوبی از مدل تحولات جریان‌ساز انقلابی کشور باشد.

رئیس مرکز احیا اندیشه و سیره علوی گفت: امیدواریم این همکاری مشترک زمینه‌های رشد فرهنگی دانشجویان در مباحث اشتغال، ازدواج و خانواده را فراهم سازد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان، همکاری مرکز احیا اندیشه و سیره علوی با دانشگاه صنعتی اصفهان، شهریور ماه امسال با اجرای طرح معماران پیشرفت، برای اولین‌بار به‌صورت پایلوت در دانشگاه صنعتی اصفهان آغاز می‌شود.

توسعه همکاری‌های علمی، آموزشی و فرهنگی برای حل چالش‌ها و مسائل استان و کشور، موضوع تفاهم‌نامه‌ای است که میان دانشگاه صنعتی اصفهان و مرکز احیای اندیشه و سیره علوی با حضور مسؤولان دو مرکز منعقد شد.

مهم‌ترین هدف از طرح مهارت‌افزایی مدیران جوان هیأت‌علمی جوان دانشگاه صنعتی اصفهان برای تقویت جریان‌های فکری و تحولی دانشگاه در کشور است. مجری این طرح پژوهشکده مهرستان (مطالعات حکمرانی) از مجموعه‌های وابسته به مرکز احیا و سیره نبوی است که آبان ماه سال گذشته در دانشگاه اصفهان کار خود را آغاز کرده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهار × 2 =