صفحه اصلی » اجتماعی » تمرکز ویژه آب منطقه‌ای بر ساخت و سازهای بستر و حریم زاینده رود

400 تخلف در یک سال شناسایی شد؛

تمرکز ویژه آب منطقه‌ای بر ساخت و سازهای بستر و حریم زاینده رود

مدیر دفتر مهندسی رودخانه و سواحل از عزم جدی این دفتر برای مقابله با ساخت و سازهای غیر قانونی بستر و حریم زاینده رود خبر داد و گفت: در این راستا در سال گذشته 400 تخلف شناسایی شد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۰۰ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۵

به گزارش صاحب نیوز؛ احمدرضا صادقی در خصوص  گزارش سال 1400 دفتر مهندسی رودخانه آب منطقه‌ای اصفهان اظهار کرد: در این سال در حوزه لایروبی که از محور فعالیت های دفتر مهندسی رودخانه است، انجام عملیات لایروبی رودخانه‌های استان به طول بیش از 40 کیلومتر انجام شد.

وی با اشاره به اقدامات متعدد دفتر مهندسی رودخانه و سواحل در حوزه ساماندهی رودخانه افزود: در این مقطع زمانی ساماندهی 6 کیلومتر از رودخانه‌های استان انجام شد، همچنین عملیات آزادسازی بستر و حریم رودخانه‌های استان با مساحتی بیش از 70 هکتار در سال 1400 به اجرا در آمد.

مدیر دفتر مهندسی رودخانه و سواحل با تاکید بر اهمیت مطالعات رودخانه در حوزه آب ادامه داد: در سال 1400 مطالعات مرحله اول 334 کیلومتر رودخانه های استان انجام شد، همچنین مطالعات مرحله دوم به طول 462 به اجرا درآمد.

وی از انجام عملیات رپرگذاری در بیش از 60 کیلومتر از رودخانه‌های استان خبر داد و تصریح کرد: در سال گذشته برای پیگیری تخلفات و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرقانونی پاسخگویی به حدود هزار و 100 مورد استعلام انجام شد.

صادقی با اشاره به تمرکز ویژه دفتر مهندسی رودخانه و سواحل بر مقابله با ساخت و سازهای بستر و حریم رودخانه زاینده رود از پیگیری تخلفات صورت گرفته خبر داد و ابراز داشت: در مقطع زمانی مذکور بیش از 400 مورد از تخلفات انجام شده شناسایی و به مراجع مربوطه معرفی شدند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

5 × 1 =