صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » افزایش 500 درصدی صدور گذرنامه در سال جاری

رئیس پلیس امنیت عمومی استان اصفهان خبر داد؛

افزایش 500 درصدی صدور گذرنامه در سال جاری

رئیس پلیس امنیت عمومی استان اصفهان گفت: اداره گذرنامه یکی از ادارات زیر مجموعه پلیس امنیت عمومی است؛ روند صدور گذرنامه حدود 2 ماهی است یک روند جهشی با شتاب بالا به خود گرفته است؛ امسال روند صدور گذرنامه حدود ۵٠٠ درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش یافته است.

تاریخ انتشار: ۲۰:۰۰ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۵

به گزارش صاحب نیوز؛ سرهنگ محمد حسن اسماعیلی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اداره گذرنامه یکی از ادارات زیر مجموعه پلیس امنیت عمومی است اظهار کرد: روند صدور گذرنامه حدود 2 ماهی است که یک روند جهشی با شتاب بالا به خود گرفته است؛ امسال روند صدور گذرنامه حدود ۵٠٠ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

* افزایش هزینه صدور گذرنامه شایعه است

رئیس پلیس امنیت عمومی استان اصفهان با بیان اینکه در تیر و مرداد ماه اعداد صدور گذرنامه قابل توجه است و این روند تا اربعین ادامه خواهد داشت، گفت: یک شایعه ای مبنی بر اینکه مبلغ گذرنامه یک میلیون خواهد شد، در سطح جامعه پراکنده شده بود که اطلاع رسانی و تکذیب کردیم.

اسماعیلی با اشاره به اینکه اکنون 235 هزار گذرنامه صادره از استان اصفهان است، بیان کرد: روند تحویل گذرنامه کمی مشکل دارد که علت آن حجم بالای درخواست صدور است، فاصله بین صدور تا تحویل گذرنامه اکنون حدود 4 الی 5 روز است، بخشی از مشکل نیز مربوط به ناشناس بودن یا عدم شناسایی آدرس متقاضی است.

وی با بیان اینکه گذرنامه الکترونیک حدود ۵ سال می شود که در دستور کار قرار گرفته اما به زیرساخت نیاز دارد، گفت: در سطح استان اصفهان 73 دفتر پلیس +10 داریم که 27 دفتر در شهر اصفهان فعال هستند؛ این روزها با توجه به حجم بالای صدور گذرنامه، شاهد افزایش مراجعه به دفاتر پلیس +10 هستیم که این دفاتر تعدادی از نوبت هایشان را به صورت اینترنتی انجام می دهند.

این مقام مسئول عنوان کرد: روزانه هر دفتر بین 80 تا 150 مدرک اخذ می کنند که عدد قابل ملاحظه ولی مقطعی است و بزودی روند کاهشی پیدا خواهد کرد.

رئيس پليس امنیت استان اصفهان تصریح کرد: اتباع خارجی که گذرنامه دارند و پروانه اقامت از پلیس گرفته اند و همچنین اتباعی که کارت هویت دارند با مراجعه به دفاتر، دفترچه های مربوط به سفر اربعین را دریافت و سفرشان انجام می شود.

*  55 درصد ثبت نام ها اینترنتی و مابقی حضوری انجام می شود

سرهنگ شاهی نیز در ادامه اظهار کرد: با توجه به حجم مراجعات و ازدحام در دفاتر استان اصفهان در ردیف سه استان اولی بودیم که نوبت دهی را در دفاتر پلیس +10 بصورتی الکترونیکی داشتیم و این را در دفاتر کل استان اجرایی کردیم، تا این لحظه تعداد دو هزار و 720 نفر در سطح استان به صورت اینترنتی نوبت اخذ کردند.

معاون فن آوری اطلاعات و ارتباطات نیروی انتظامی استان اصفهان عنوان کرد: 55 درصد ثبت نام های ما اینترنتی است و مابقی حضوری انجام می شود.شاهی با بیان اینکه تمام تلاش ما این است که شهروندان حداقل معطلی را در دفاتر داشته باشند، گفت: یکی از اقدامات پیش بینی شده افزایش ساعات کاری دفاتر است که دسترسی گرفتیم دفاتر تا حدود ساعت ده شب این امکان را داشته باشند تا کارهایشان را انجام دهند و تلاش می کنیم برای مراجعه کنندگان افزایش ساعت کار داشته باشیم و حتی تلاش می کنیم دفاتر در روزهای جمعه و تعطیل نیز اگر مراجعه کننده داشته باشند فعال باشند و مشکلی برای ارائه خدمات نداشته باشند؛ همچنین اضافه کردن کاربر نیز اقدامی دیگر در این زمینه است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هفت + 1 =