صفحه اصلی » اجتماعی » هوای اصفهان آلوده است

هوای اصفهان آلوده است

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز ۲۶ مردادماه با میانگین ۱۲۷ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.‌

تاریخ انتشار: ۰۸:۰۳ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛ براساس اعلام سامانه برخط کنترل کیفیت هوا سازمان محیط‌زیست، هوای کلانشهر اصفهان هم اکنون در ایستگاه پایش خیابان‌های احمدآباد با شاخص ۱۲۵، انقلاب و پروین با شاخص ۱۲۹، جِی با شاخص ۱۲۷، رودکی با شاخص ۱۳۱، رهنان و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۰۶ و کاوه با شاخص ۱۳۰ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

همچنین شاخص کیفی هوا در ایستگاه خیابان استانداری با میانگین ۱۶۴، باهنر و بزرگراه خرازی با ۱۶۲ و فرشادی با ۱۵۴ AQI وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان و میرزا طاهر با شاخص ۶۹ AQI وضعیت قابل قبول را نشان می‌دهد.

امروز وضعیت کیفیت هوای شهر شاهین شهر با شاخص ۶۱ در وضعیت زرد و قابل قبول ثبت شده و ایستگاه‌های سگزی، مبارکه، منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز چهارشنبه به سبب وزش باد و خیزش گردوخاک محلی در نیمه شرق و جنوب استان، کاهش کیفیت هوا در برخی ساعات پیش بینی می‌شود.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

8 − هفت =