صفحه اصلی » اقتصادی » طرح توسعه کشاورزی دانش بنیان در شرق اصفهان کلید خورد

طرح توسعه کشاورزی دانش بنیان در شرق اصفهان کلید خورد

مدیر مرکز نوآوری و تجاری سازی فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان از امضای تفاهم نامه همکاری مشترک مرکز نوآوری فولاد با دانشگاه صنعتی اصفهان و تخصیص پژوهانه به تحقیقات دانشگاهی در حوزه توسعه کشاورزی دانش بنیان در شرق اصفهان خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۷ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛ تفاهم نامه همکاری مشترک مرکز نوآوری فولاد با دانشگاه صنعتی اصفهان و تخصیص پژوهانه به تحقیقات دانشگاهی در حوزه توسعه کشاورزی دانش بنیان در شرق اصفهان  با حضور معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان و مدیرعامل شرکت پشتیبانی و توسعۀ فناوري و نوآوري فولاد مبارکه این تفاهم نامه همکاری مشترک به امضا رسید.

محمد صدقی در رابطه با اهمیت این قرارداد بیان کرد: تغییرات آب و هوایی در سـالهاي اخیر، افزایش مصـارف آب در حوزه آبریز زاینده رود و تاثیر کم آبی بر پهنه کشـاورزي شـرق اصـفهان، لزوم اتخاذ رویکرد فناورانه در شـیوه هاي نوین کشـاورزي و برنامه ریزي و سـیاسـت گذاري مطابق شـرایط شـرق اصـفهان را بیش از پیش مورد توجه واهمیت قرار داده است.

عضو هیئت علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به نقش مسئولیت اجتماعی دانشگاه و صنعت در کاهش تنش های زیست محیطی استان به شیوه علمی و دانش بنیان خاطر نشان کرد: همکاري میان مرکز نوآوري فولاد مبارکه و دانشـگاه صـنعتی اصـفهان در آمایش، سـیاسـت گذاري، برنامه ریزي و اقداماتی که منجر به ایفاي نقش هرچه بهتر مسـؤولیت اجتماعی دانشگاه می شـود، می تواند در کاهش مشکلات حوزه کشاورزي شرق استان اصفهان مؤثر باشد.

دکتر صدقی با بیان اینکه این طرح در دو فاز مطالعاتی و سرمایه گذاری اجرا خواهد شد، تصریح داشت: در فاز اول، بررسی میزان آب موجود در منطقه شرق اصفهان، کیفیت خاک و تعیین الگوی کشت با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ريال انجام می شود.

مسئول اجرایی طرح در دانشگاه صنعتی اصفهان از امکان سرمایه گذاری گسترده شرکت فولاد مبارکه و جذب تسهیلات دولتی در صورت تایید نتایج فاز اول خبر داد و گفت: بعد از جمع بندی نتایج فاز اول، امکان سرمایه گذاری گسترده در مورد پیاده سازی شیوه های نوین کشاورزی جهت کمک به کشاورزان از طرف شرکت فولاد مبارکه فراهم خواهد شد.

مدیر مرکز نوآوری و تجاری سازی فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان ابراز امیدواری کرد: در قالب این تفاهم نامه علاوه بر حمایت از طرح های تحقیقاتی و رساله های تحصیلات تکمیلی، بتوان از راه اندازی مراکز استارت اپی در حوزه کشاورزی دانش بنیان نیز حمایت کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 + دوازده =