صفحه اصلی » اقتصادی » فروی با بازده منفی 60 و شپنا با بازده مثبت 12 درصد دو روی متفاوت

فروی با بازده منفی 60 و شپنا با بازده مثبت 12 درصد دو روی متفاوت

ذوب روی اصفهان یکی از شرکت های حاضر اصفهانی در بازار با نماد«فروی» است که قیمت هر سهم آن در محدوده یک هزار و 100 تومان خرید و فروش می شود؛ بازده سرمایه گذاری در فروی در 12ماه اخیر بیش از منفی 60 درصد است که از این حیث بین نمادهای اصفهانی حاضر در بورس و فرابورس قابل توجه است.

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۵ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۷

به گزارش صاحب نیوز؛ شاخص کل بورس چهارشنبه هفته اخیر روی عدد یک میلیون و ۴۴۸ هزار واحدی بود و این هفته به یک میلیون و ۴۵۱ هزار واحدی رسید و رشد کمتر ۰٫۲۱ درصدی را ثبت کرد. از سوی دیگر شاخص هم‌وزن نیز رشد ۲٫۴۳ را ثبت کرد و شاخص کل فرابورس افت ۰٫۵۵ درصدی را تجربه کرد.

این هفته ورود پول حقیقی به بازار سرمایه نسبت به هفته‌های گذشته افزایش یافت و در مجموع به ۴۲۰ میلیارد تومان رسید. اولین روز هفته به واسطه برجام ورود ۱۷۳ میلیارد تومان پول حقیقی ثبت شد. اما پس از خروج نقدینگی از بورس قوت گرفت و به همین ترتیب روز یکشبنه ۲۱۸ میلیارد تومان، دوشنبه ۳۹ میلیارد تومان، سه‌شنبه ۱۶۱ میلیارد تومان و چهارشنبه ۱۷۵ میلیارد خروج نقدینگی رخ داد.

در این هفته بازار تحت تاثیر اخبار از مذاکرات و همچنین عرضه خودرو در بورس و همچنین کف های حمایتی که برای بازار در نظر گرفته می شد بود و هر چند که انتظار می رفت روزهای مثبتی در این هفته در انتظار باشد اما در نهایت بازار سردرگم به کار خود پایان داد.

در میان شرکت های فعال در بورس و فرابورس نقش شرکت های اصفهانی قابل توجه و تاثیر گذار است؛ قند اصفهان که با نماد «قصفها» در بازار فعال است در حال حاضر قیمت هر سهام آن در محدوده هشت هزار 200 تومان خرید و فروش می شود و بازده سرمایه گذاری یک ماهه در این نماد 18 درصد مثبت است اما در سه ماه و 12 ماه به ترتیب 14 و 9 درصد منفی است.

فولاد مبارکه اصفهان که با نماد«فولاد« در بازار فعال است در حال حاضر قیمت هر سهم آن در محدوده 500 تومان خرید و فروش می شود و بازده سرمایه گذاری یک ماهه در این نماد 7 درصد مثبت اما بازده سه و 12 ماهه این نماد منفی 7 و 6 درصد است.

سیمان اصفهان یکی دیگر از شرکت ها در بازار سرمایه است که با نماد«سصفها» فعال است؛ ارزش سهام این شرکت که چندی پیش با توجه به افزایش قیمت سیمان مورد توجه بازار بود؛ شرایطش به کلی تغییر کرده است بطوری که سرمایه گذاری در این نماد در یک، سه و 12 ماه منفی 32، 6 و 25 درصد است و در یک ماه اخیر با افت محسوسی همراه بوده است.

ذوب آهن اصفهان که با نماد«ذوب» در بازار فعال است، هر سهم آن در محدوده 250 تومان مورد معامله قرار می گیرد و بازده سرمایه گذاری در این نماد در یک ماه اخیر مثبت 19 درصد بوده است اما بازده سرمایه گذاری 3 و 12 ماهه در آن منفی 8 و 36 درصد است.

ذوب روی اصفهان یکی دیگر از شرکت های حاضر اصفهانی در بازار با نماد«فروی» است که قیمت هر سهم آن در محدوده یک هزار و 100 تومان خرید و فروش می شود؛ بازده سرمایه گذاری در فروی در 12ماه اخیر بیش از منفی 60 درصد است که از این حیث بین نمادهای اصفهانی حاضر در بورس و فرابورس قابل توجه است.

پالایش نفت اصفهان نیز با نماد«شپنا» در بازار فعال است که هر سهم آن در محدوده 5 هزار و 600 تومان خرید و فروش می شود؛ بازده سرمایه گذاری 12 ماهه در شپنا بر خلاف بیششتر نمادهای اصفهانی مثبت و 11 درصد است؛ البته بازده یک و سه ماهه این نماد منفی 8 و 4 درصد است.

به نظر می رسد هفته آینده بازار تحت تاثیر اخبار و روند مذاکرات می تواند مثبت یا منفی دنبال شود و اگر روند مذاکرات مثبت باشد می توان انتظار داشت که شاید شاخص به کانا یک میلیون و 500 هزار واحدی نیز برسد.

انتهای پیام/

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

12 − یک =