صفحه اصلی » اقتصادی » ایل‌روها قبل از ورود عشایر ترمیم می‌شوند/ تمهیدات لازم را برای حرکت عشایر فراهم می کنیم

ایل‌روها قبل از ورود عشایر ترمیم می‌شوند/ تمهیدات لازم را برای حرکت عشایر فراهم می کنیم

مدیرکل امور عشایر اصفهان گفت: بیش از 1200 راس دام عشایر در اثر سیلاب اخیر تلف شد و 150 هکتار از زمین های کشاورزی و باغات عشایر نیز در این سیل آسیب دید.

تاریخ انتشار: ۱۳:۱۷ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۷

مختار اسفندیاری در گفت و گو با صاحب نیوز در خصوص اینکه ایل‌رو‌ها چه زمانی ترمیم می‌شوند گفت: ما هرساله قبل از ورود عشایر به استان تمامی ایل‌روهای سمیرم، فریدونشهر، شهرضا، دهاقان، چادگان و فریدن را با دستگاه‌های مربوطه نرم می‌کنیم تا آن‌ها آماده استفاده عشایران باشند و مشکلی برای حرکت چهارپایان بوجود نیاید.

مدیرکل امور عشایر اصفهان با توجه به فصل قشلاق و تمهیدات آنان گفت: با نزدیک‌شدن به فصل قشقلاق، جلساتی با مسئولان استان‌های خوزستان، فارس و بوشهر برگزار کرده و تمامی تمهیدات لازم برای حرکت عشایر را فراهم می‌کنیم.

وی در خصوص خسارات به عشایر پس از سیلاب اخیر گفت: بیش از یک هزار و 200 راس دام عشایر در اثر سیلاب اخیر تلف شد و 150 هکتار از زمین های کشاورزی و باغات عشایر نیز در این سیل آسیب دید.

وی ادامه داد: این سیلاب در مناطق عشایری سمیرم، فریدونشهر، شهرضا، دهاقان، چادگان و فریدن اتفاق افتاده و حدود 835 چادر عشایری و اثاثیه منزل آن‌ها را از بین برده است. همچنین حدود 265 کیلومتر از جاده‌های مناطق عشایر‌نشین در این سیل از بین رفت.

اسفندیاری از اقدامات این اداره پس از وقوع حادثه گفت: اقداماتی برای کمک رسانی به عشایر انجام شد که از جمله آن می توان به اهدا پتو، نایلون، غذا، نان و خرما اشاره کرد که در حد کمک های اولیه است. همچنین خسارات عشایر برآورد شده و به استانداری، وزارت جهاد کشاورزی و ستاد بحران اعلام شده است و در صورت تامین اعتبار برای جبران این خسارات، به عشایر اختصاص خواهد یافت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

5 × چهار =