صفحه اصلی » اقتصادی » بازسازی خطوط تولید نسوز با اتکا بر دانش و بازوی مطمئن جوان ایرانی

مدیرعامل شستا:

بازسازی خطوط تولید نسوز با اتکا بر دانش و بازوی مطمئن جوان ایرانی

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی گفت: جوانان ایرانی با تفکر، دانش و بازوی مطئمن داخلی توانستند همه بخش‌های خط تولید، کوره‌ها، پرس‌ها، اتوماسیون و ایستگاه هایی که فرایند تولید را از نقطه اول تا محصولات نهایی تشکیل میدهد را علی‌رغم اینکه قدمت بالاتر از ۴۰ ساله، بازسازی کنند.

تاریخ انتشار: ۲۲:۰۱ - جمعه ۱۴۰۱/۰۵/۲۸

ابراهیم بازیان در حاشیه بازدید از فرایند تولید کارخانه فرآورده های نسوز ایران در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: شرکت فرآورده های نسوز ایران یکی از کارخانجات مهم و صنایع پیشرو در حمایت از سایر صنایع فولادی، سیمانی و محصولات نسوز که در داخل بخش های مختلف صنعت کاربرد همیشه جاری دارد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) گفت: جوانان ایرانی با تفکر، دانش و بازوی مطئمن داخلی توانستند همه بخش‌های خط تولید، کوره‌ها، پرس‌ها، اتوماسیون و ایستگاه هایی که فرایند تولید را از نقطه اول تا محصولات نهایی تشکیل میدهد را علی‌رغم اینکه قدمت بالاتر از ۴۰ ساله، بازسازی کنند.

وی افزود: این بازسازی منجر به تولید ارزشمندی شد که نه‌تنها کمک حال و پشتیبان صنایع سیمان و فولاد است بلکه باعث تنوع محصول شده است؛ تلاش می‌کنیم با استفاده از ظرفیت‌های داخلی و حتی منطقه‌ای قیمت تمام شده محصول را پایین بیاوریم و حاشیه سود محصول نهایی را به نوعی ترمیم کنیم.

بازیان با توضیح اینکه فرآوردهای نسوز ایران شرکت بورسی است و سهامدار حقیقی و حقوقی دارد، بیان کرد: تلاش ما در مجموعه تامین اجتماعی رفتن به سمت اقتصاد مردمی، شفافیت بیشتر و تولید مطمئن است.

وی با بیان اینکه تولید چند سالی در کشور تضعیف شده است اما علی رغم مشکلات مفتخر هستیم رکورد زنی شرکت های زیر مجموعه تأمین اجتماعی یکی پس از دیگری در حال انجام است، خاطرنشان کرد: این شرکت امسال ۵۴ هزار تن را تولید کرد و برای اولین بار رکورد ۶۰ هزار تن در سال را خواهد زد.

مدیرعامل شستا گفت: امیدوار هستیم که با این انرژی و حمایت مسئولان شهرستان و استان بتوانیم این واحد را بیش از پیش تکثیر و کمک کنیم و همچنین توسعه سرمایه‌گذاری را در اهداف خود قرار دهیم.

وی اضافه کرد: در جلسه با استاندار و امام جمعه اصفهان تأکید شد که ما در مجموعه سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی نوسازی و توسعه صنایع خود را در اصفهان که استان مشهور به استان صنعتی است به دنبال کنیم که این کار نیاز به کمک مسئولان و سیستم بانکی دارد که باید کمک کنند در تامین زیرساختها و جابجایی برخی از واحدها باشند.

بازیان با بیان اینکه یکی از چالش های مجموعه نسوز تامین مواد اولیه است، اظهار کرد: نزدیک ۹۰ درصد هزینه تمام شده محصولات این صنعت مربوط به مواد اولیه است که این هزینه زیادی است و تأکید شد که از ظرفیت منطقه و معادن منطقه با پیگیری‌های لازم استفاده کنند.

وی در پایان گفت: هر چقدر حاشیه هزینه تمام شده پایین بیایید توسعه تولید و تنوع محصول خواهیم داشت و یک گام به جلوتر در تولید خواهیم داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

19 + هجده =