صفحه اصلی » اقتصادی » واکسیناسیون رایگان علیه بیماری تب برفکی برای عشایر/ امسال سه میلیون و ۷۸۰ هزار نوبت سر واکسیناسیون برای دام عشایر برنامه ریزی شده است

واکسیناسیون رایگان علیه بیماری تب برفکی برای عشایر/ امسال سه میلیون و ۷۸۰ هزار نوبت سر واکسیناسیون برای دام عشایر برنامه ریزی شده است

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی اصفهان گفت: واکسیناسیون علیه بیماری تب برفکی به صورت رایگان از اول مرداد ماه امسال ویژه عشایر به مدت دو ماه انجام  و تاکنون ۷۷ هزار و۱۵۰ راس دام و دو هزار ۲۸۸ قلاده سگ گله در این زمینه واکسینه شدند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۰۶ - شنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۹

علیرضا ادیبان در گفت وگو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: عشایر هر سال از بین استان های خوزستان و چهارمحال بختیاری و کهکلویه وارد استان اصفهان می شوند و در مناطق فریدونشهر، چادگان وسمیرم مستقر می شوند.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان بیان کرد: دامپزشکی برنامه ریزی کرده است که بیماری های مشترک بین انسان و دام و بیماری های دام را با واکسیناسیون کنترل کند، از این جهت امسال سه میلیون و ۷۸۰ هزار نوبت سر واکسیناسیون برای دام عشایر انجام می شود.
وی افزود: امسال تلاش و برنامه ریزی کردیم که  ۸۰۰ هزار راس دام عشایر را تحت پوشش واکسن آبله قرار دهیم و ۷۶۵ هزار راس گوسفند و بز هم تحت پوشش واکسن شاربن قرار خواهند گرفت.
ادیبان عنوان کرد: برنامه ملی ریشه کن کردن طاعون نشخوار کنندگان کوچک را با واکسینه کردن ۸۵۵ هزار راس گوسفند عشایر امسال در برنامه داریم و همچنین ۱۷۵ هزار راس بز، بزغاله و بره را علیه بیماری تب مالت که بیماری مشترک بین انسان و دام است، واکسینه خواهیم کرد.
ادیبان گفت: همچنین یک میلیون و ۱۸۵ هزار راس دام سبک عشایر علیه بیماری تب برفکی واکسینه می شوند و سه هزار و ۵۸۰ راس سگ نگهبان و سگ گله نیز در مقابله با بیماری ها واکسینه خواهند شد.
وی گفت: در کنار این خدمات دامپزشکی که همه به صورت رایگان بوده و واکسن ها به صورت رایگان در اختیار عشایر قرار می گرد، واکسن های بهادار علیه بیماری قانقاریا و آنتروتوکسمی هم توسط بخش خصوصی در اختیار عشایر قرار می گیرد.

علیرضا ادیبان عنوان کرد: در چهارماهه اول امسال ۲۶۶ هزار راس دام واکسن آبله، ۷۶ هزار راس بره علیه تب مالت، ۳۲۵ هزار دام علیه بیماری شاربن و ۲۸۷ هزار راس دام واکسن طاعون نشخوار کنندگان کوچک برای دام عشایر انجام شده است.
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی اصفهان بیان کرد: واکسیناسیون علیه بیماری تب برفکی به صورت رایگان از اول مرداد ماه امسال ویژه عشایر به مدت دو ماه انجام  و تاکنون ۷۷ هزار و۱۵۰ راس دام و دو هزار ۲۸۸ قلاده سگ گله در این زمینه واکسینه شدند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

20 − دوازده =