صفحه اصلی » اجتماعی » آماده باش اتوبوس های دستگاه های دولتی استان برای خدمت رسانی به زوار اربعین

آماده باش اتوبوس های دستگاه های دولتی استان برای خدمت رسانی به زوار اربعین

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان تأکید کرد: دستگاه ها موظف به ارائه ناوگان حمل و نقل خود به منظورکمک به حمل ونقل زائران اربعین هستند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۷ - شنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۹

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدرضا جان‌نثاری در جلسه ستاد اربعین با اشاره به این که در سفر اربعین حسینی بایستی اتوبوس به راحتی یافت شود و زائران دغدغه حمل و نقل نداشته باشند، تأکید کرد: برای سهولت حمل و نقل سفر زائران اربعین، تا ۲۴ ساعت آینده همه دستگاه های استان موظف هستند آمار ناوگان خود اعم از اتوبوس و مینی بوس اعلام کنند. عدم ارائه آمار نشان گر تخلف دستگاه مربوطه خواهد بود.

وی ادامه داد: همچنین همه دستگاه ها موظف هستند تا چند روز آینده که اعزام زائران به عراق شروع می‌شود ناوگان خود را به خط کنند تا آماده فعالیت باشند. اگر اتوبوس ها نیاز به تعمیر داشت از حالا به فکر باشند تا در زمان اعزام با مشکلی مواجه نشویم. البته که مدیران دستگاه ها تمایل به همکاری و همراهی در برپایی سفر باشکوه اربعین حسینی را دارند‌.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان عنوان کرد: با برنامه ریزی مشخص سعی شود مشکلات گذشته در اخذ بلیط هواپیما در سفر اربعین تکرار نشود همچنین تأکید می کنیم از ایجاد بازار سیاه خرید و فروش بلیط هواپیما برای این سفر جلوگیری شود.

جان‌نثاری با اشاره به این که در سفر اربعین میزبان استان های همجوار خواهیم بود، بیان کرد: همانند سال های گذشته ممکن است برخی زائران استان های همجوار در استان ما برای مدت کوتاهی توقف داشته باشند از این رو مکان هایی مناسب برای اسکان زائران در استان پیش بینی شود تا در اصفهان سرگردان نشوند.

وی خاطرنشان کرد: با هدف رفع مشکلات احتمالی، چند نقطه در استان انتخاب و مقرر شود اکیپ های امداد خودرو، مکانیک سیار و یدک کش خودرو در این مکان ها مستقر شوند. تا اگر زائران با مشکل فنی خودرو مواجه شدند در اسرع وقت اکیپ های امدادی مشکل را رفع کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با اشاره به حجم بالای سفرهای اصفهان_مشهد در روزهای پایانی ماه صفر، خاطر نشان کرد: راه آهن اصفهان چند رام قطار بیشتر از ظرفیت فعلی پیش بینی کند تا برای اعزام زائر به مشهد مقدس دچار مشکل نشویم.

جان‌نثاری با تأکید بر پیگیری دستگاه ها نسبت به مصوبات ستاد اربعین، گفت: به لطف خدا صمیمیت بین ایران و عراق وجود دارد. اربعین شعبه ای از انتظار فرج است و بایستی زمینه های سفر با قوت و جدیت فراهم شود. زحمات این راه طاقت فرسا اما بسیار ارزشمند است؛ از این رو مدیران دستگاه ها برای ایجاد زمینه سفر اربعین منتظر دستور جلسه و مصوبه ستاد اربعین نباشند و با اعتقاد و ایمان قلبی این سفر را تسهیل کنند‌.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سیزده + چهار =