صفحه اصلی » ورزشی » واکاوی دلایل برد سپاهان در مقابل نساجی

واکاوی دلایل برد سپاهان در مقابل نساجی

مربی فوتبال در مورد بازی سپاهان و نساجی گفت: نساجی به دنبال اداره بازی و سپاهان نیز به دنبال کسب سه امتیاز از بازی بود، در بازی کاملا مشخص است که تیم سپاهان بر تیم نساجی چربش دارد تیم نساجی بعد از خوردن گل، به دنبال آرام کردن و نگه داشتن بازی بود که به اعتقاد من به ضررش شد چرا که بعد از آن با مقداری افت روبرو شدند

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۷ - شنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۹

حسن شفیعی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در مورد بازی سپاهان و نساجی اظهار کرد: سپاهان با یک ترکیب متفاوتی نسبت به استقلال به مصاف نساجی مازندران رفت، هر دو تیم یک بازی طوفانی را شروع کردند، سپاهان با یک سیستم چهار، سه، سه بازی را آغاز کرد که مسعود ریگی در قلب دفاع قرار گرفته و بقیه بازیکنان رو به جلو هستند.

مربی فوتبال با اشاره به اینکه تغییرات بازیکنان سپاهان به این صورت است که در خط فوروارد، محمدرضا حسینی بجای احمدزاده، جونیور به جای دانشگر و فرناندز به جای کریمی قرار گرفته اند، عنوان کرد: تیم نساجی با شجاعت خوبی بازی را آغاز کرد که نسبت به بازی قبلش یک تغییر داشت به این صورت که اسلامی در خط حمله نبود.

*نساجی روی پرس های وسط موفق بود

شفیعی بیان کرد: می توان گفت نساجی تقریبا روی پرس های وسط موفق بود، با اینکار و پرس گرفتن توانست یک پاس عمقی به کلانتری برساند، کلانتری از بین دفاع ها و جایی که ریگی قرار داشت، عبور کرد و گل اول توسط کلانتری در دقیقه پنجم به سپاهان زده شد.

*عمق سپاهان مقداری با مشکل روبرو بود

وی با بیان اینکه عمق سپاهان مقداری با مشکل روبرو بود، افزود: شاهد بودیم که مطهری طرح و برنامه خیلی خوبی را برای بازی با سپاهان طراحی کرده بود، دفاع و هافبک چپ تیم نساجی مقداری مشکل دارند و از همان طرف در دقیقه 11یک توپ توسط مغانلو از همان فضا سانتر شد و بازیکن فرناندز با یک ضربه سر گل مساوی را به نساجی زد.

حسن شفیعی اذعان کرد: نساجی به دنبال اداره بازی و سپاهان نیز به دنبال کسب سه امتیاز از بازی بود، در بازی کاملا مشخص است که تیم سپاهان بر تیم نساجی چربش دارد تیم نساجی بعد از خوردن گل، به دنبال آرام کردن و نگه داشتن بازی بود که به اعتقاد من به ضررش شد چرا که بعد از آن با مقداری افت روبرو شدند.

مربی فوتبال تصريح کرد: سپاهان با تکنیک های خوبی که انجام می داد از چپ و راست به راحتی به پشت 18 قدم نساجی نزدیک می شد، در حمله با تعداد زیادی حمله می کرد و گل دوم نیز مانند گل اول از سمت چپ نساجی زده شد به این صورت که در دقیقه ۴٠، توپ از سمت رضاییان که هفته پیش نیز توپ را به سلمانی رساند و سلمانی گل زد، داده شد، سلمانی در یک کار فردی توانست حدود ۵ نفر را در ١٨ قدم جابگذارد و از بین پای حقیقی گل را به ثمر رساند.

*سپاهان دوست داشت توپ را از کناره های به بازیکنان بلند قامتش مانند فرناندز و مغانلو برساند

حسن شفیعی ادامه داد: سپاهان دوست داشت توپ را از کناره های به بازیکنان بلند قامتش مانند فرناندز و مغانلو برساند و تیم نساجی دوست داشت توپ های بلند را از زمین خودش به پشت دفاع سپاهان بزند و از آن استفاده کند که در این کار موفق نبود، هرچند سپاهان در نیمه اول دو بر یک جلو افتاد ولی بازی مورد قبولی را از هر دو تیم شاهد بودیم.

وی خاطرنشان کرد: در نیمه دوم هر دو تیم با همان ترکیب قبلی وارد زمین شدند، پلن نیمه دوم سپاهان با توجه به اینکه مطهری عمق زمین را در این نیمه بست و جعفری را بجای اسلامی در زمین گذاشت، به این صورت بود که از کناره ها رضایی، نورافکن، حسینی و علی نژاد مدافعان را دور بزنند و از کناره ها سانتر کند که مدافعان نساجی با جاگیری مناسب و به راحتی توپ ها را دفع کردند.

حسن شفیعی توضیح داد: نساجی پا عقب نگذاشت ولی توپ هایی را که صاحب می شد و به زمین سپاهان می رساند، با پرس سنگین سپاهانی ها روبرو می شد بعلاوه اینکه تعداد کمی از بازیکنان نساجی برای حمایت، وارد عمل می شدند و طبیعتاً توپ لو می رفت و سپاهان سریعاً دفاع را تبدیل به حمله و با سرعت و تعداد بالایی خود را به زمین آنها می رساندند.

*سپاهان به خوبی از طول و عرض زمین استفاده می کرد

مربی فوتبال گفت: در این بازی سپاهان به خوبی از طول و عرض زمین استفاده می کرد، همدیگر را به خوبی می دیدند اما تیم نساجی را در ضدحمله ها ناموفق دیدیم، به شجاعت حمید مطهری باید احسنت گفت چرا که وقتی تیمش را عقب دید به دنبال این بود که گل را جبران کند حتی یکی از مدافعان خود را بالا برده و اسلامی را به خط حمله اضافه کرد.

شفیعی متذکر شد: تیم نساجی از فصل گذشته تا کنون یک تیم خانه بدوش است و در خانه خودش بازی نمی کند، امروز بازی مورد قبولی را انجام داد، مربی سپاهان در دقایق آخر سعی کرد مدافعان بیشتری به زمین بفرستد، دقیقه 87 نساجی می توانست به گل مساوی برسد که ناکام ماند.

وی اشاره کرد: در 15 دقیقه آخر سپاهان به دنبال این بود که سه امتیازش را حفظ کند و هرچه به انتهای بازی نزدیک می شدیم، سپاهان بیشتر به عمق یک سوم دفاعی خود می رفت، به نظر من اگر تیم نساجی در خانه خود و در حضور هوادارانش بازی کند، می تواند یقه خیلی از تیم ها را بگیرد.

به گفته این مربی فوتبال مطهری نشان داد می تواند در آینده مربی خوبی باشد، تیم نساجی گاهی سه دفاعه بازی می کرد و بیشتر حمله کردن را در دستور کار داشت و حدود ده دقیقه آخر تیم سپاهان را کاملا تحت فشار قرار داد، ولی بازی با همان نتیجه دو بر یک به نفع سپاهان پرمهره به پایان رسید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پانزده − هفت =