صفحه اصلی » اقتصادی » آمار احداث نیروگاه خورشیدی در سال جاری به اندازه ۱۵ سال گذشته

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری اصفهان خبرداد؛

آمار احداث نیروگاه خورشیدی در سال جاری به اندازه ۱۵ سال گذشته

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهردار اصفهان گفت: احداث 19 نیروگاه خورشیدی در شهر اصفهان در نظر گرفته شده که از شهریورماه سال جاری عملیات اجرایی شش نیروگاه آغاز می‌شود و مابقی تا پایان سال راه‌اندازی خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۳ - شنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۹

به گزارش صاحب نیوز؛ مهدی بقایی با اعلام این خبر گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری اصفهان، استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و اجرای پروژه‌های مربوط به آن است که بخش مهمی از آن امسال با کمک شورای اسلامی شهر محقق می‌شود.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهردار اصفهان تصریح کرد: از سال 85 تاکنون یعنی طی 15 سال حدود 600 کیلووات نیروگاه خورشیدی در شهر اصفهان ایجاد شده است و در این در حالی است که امسال دقیقا به همان اندازه (600 کیلوات) نیروگاه در اصفهان ایجاد می‌کنیم؛ یعنی ماحصل یک روند 15 ساله، در تنها یک سال در اصفهان انجام می شود.

وی افزود: احداث 19 نیروگاه در اصفهان برنامه‌ریزی شده است که در حال حاضر شش نیروگاه در مرحله برگزاری مناقصه قرار دارد و از شهریورماه سال جاری آغاز به کار می‌کند و بقیه نیروگاه‌ها نیز به ترتیب تا آخر سال راه اندازی می‌شوند.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری اصفهان تاکید کرد: شهرداری اصفهان در این زمینه افق بلندی را برای شهر در نظر گرفته است، چنانکه بر اساس پیشنهادی که به صندوق توسعه انرژی ارائه کرده‌ایم، تا سال 1405 حدود 27 درصد از برق شهری از انرژی های تجدیدپذیر تامین خواهد شد که این میزان تا سال 1410 به 70 و تا سال 1415 به 100 درصد می‌رسد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

19 + 20 =