صفحه اصلی » اجتماعی » مسئولان در هر سطح و جايگاه مديريتي كه هستند بايد خود را خادم مردم بدانند

رئيس كل دادگستري استان اصفهان:

مسئولان در هر سطح و جايگاه مديريتي كه هستند بايد خود را خادم مردم بدانند

رئيس كل دادگستري استان اصفهان با تاكيد بر لزوم انجام همزمان وظايف قضايي و مديريتي دادستان‌ها تصريح كرد: بر اساس قانون، دادستان‌ها بايد در كنار انجام وظايف قضايي، مديريت مجموعه دادسراي حوزه قضايي خود را نيز انجام دهند و برنامه ريزي، سامان‌دهي و رفع مشكلات مجموعه دادسرا توسط دادستان، بايد بسيار دقيق و كامل انجام شود.

تاریخ انتشار: ۱۴:۴۴ - یکشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام جعفری در پنجمين جلسه شوراي مديران قضايي استان اصفهان در سال 1401 که به صورت ويديو كنفرانس برگزار شد، از روسا و دادستان‌ها خواست تا در كمترين زمان، نسبت به ثبت باقيمانده پرونده‌هاي ثبت نشده سنوات گذشته  اقدام کنند.

وي افزود: محدوديت‌هايي كه در بحث نيروي انساني در تمام استان وجود دارد قابل مشاهده و درك است و انجام امور معوقه علاوه بر امور جاري، فشار مضاعفي را بر نيروها تحميل مي‌كند اما براي دست‌يابي به شرايطي پايدار جهت انجام برنامه ريزي‌هاي دقيق‌تر تا زمان شروع‌به‌كار نيروهاي جديد، بايد با توان بيشتري تلاش كنيم.

عالي‌ترين مقام قوه قضاييه در استان با تاكيد بر لزوم انجام همزمان وظايف قضايي و مديريتي دادستان‌ها تصريح كرد: بر اساس قانون، دادستان‌ها بايد در كنار انجام وظايف قضايي، مديريت مجموعه دادسراي حوزه قضايي خود را نيز انجام دهند و برنامه ريزي، سامان‌دهي و رفع مشكلات مجموعه دادسرا توسط دادستان، بايد بسيار دقيق و كامل انجام شود.

رييس‌كل دادگستري استان خطاب به دادستان‌ها، روساي دادگستري‌ها و ديگر مسؤولان قضايي استان، بيان داشت: همه مسؤولان به واسطه قبول مسؤوليتي كه داشته‌اند؛ در هر سطح و جايگاهي، خود را خادم مردم بدانند؛ و اين موضوع بديهي است كه مديران بايد امور مربوط به مسؤوليت خود را نسبت به مسائل شخصي، در اولويت قرار دهند چرا كه در قبال تمام اعمالي كه در جايگاه مديريتي خود انجام مي دهند يا انجام نمي دهند؛ بايد پاسخگو باشند.

حجت الاسلام جعفري در ادامه صدور احكام جايگزين حبس را از سياست‌هاي مهم قوه قضاييه دانست و اظهار داشت: خط و مشي دستگاه قضايي استان، عمل همه جانبه به سند تحول و تعالي قضايي  و سياست‌هاي ابلاغي رياست معظم قوه قضاييه است و بر اساس بخشي از اين سند، تلاش‌ها بايد در مسير كاهش جمعيت كيفري زندان‌ها انجام پذيرد و استفاده از نهادهاي ارفاقي و صدور احكام جايگزين حبس يكي از مهم‌ترين راه‌كارهاست و اين امر  بايد با جديت و حساسيت، دنبال شود.

وی در پايان ابراز اميدواري كرد با فعاليت كميته نظارت قضايي و اتخاذ تدابير و تصميمات برنامه‌ريزي‌شده، آمار عملكرد دادگستري استان اصفهان در شاخص‌هاي اعلامي قوه قضاييه ارتقاء يابد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج × 1 =