صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » اجرای طرح مساجد دوست دار خانواده در اصفهان/ بیمه مساجد تا پایان سال جاری به سرانجام می رسد

اجرای طرح مساجد دوست دار خانواده در اصفهان/ بیمه مساجد تا پایان سال جاری به سرانجام می رسد

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان اصفهان گفت: طرح مساجد دوست دار خانواده در اصفهان در حال اجرا است، که این طرح برای خانم های خانه دار بوده که در فرصت های خالی خود در دو نوبت صبح و عصر کلاس های تخصصی همسرداری، فرزند داری شرکت کرده و در کنار این کلاس ها برای کودکان مهدکودک برقرار است.

تاریخ انتشار: ۱۷:۰۴ - یکشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام مجتبی کوچکزاده پبش از ظهر امروز در نشست خبری با اهالی رسانه با بیان تبریک روز جهانی مساجد به همه مسلمانان جهان اظهار کرد: حضرت امام خمینی(ره) فرمودند: انقلاب ما از مساجد آغار شده و باید در مساجد تداوم باشد؛ همه کار های خیر و رشد دهنده باید در مساجد انجام گیرد،، که شعار مساجد باید به زمان حضرت محمد مصطفی(ص) برگردد، را در راس کار خود قرار داده ایم، و این را باید بدانیم که اسلام بدون مسجد پیشرفت ندارد.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان اصفهان بیان کرد: در مساجد مهم ترین فریضه دینی یعنی نماز اقامه می شود، اما مساجد نباید فقط برای نماز باشد، بلکه باید کار های فرهنگی، علمی و همچنین پژوهشی در آن انجام شود؛ مکان های آموزشی برای بعضی از اقشار خاص بوده امام مسجد برای همه مردم و همه اقشار با هر رنده سنی است.

وی با بیان اهمیت حضور فعال نوجوان و جوانان گفت: باید در مساجد جذب حداکثری نوجوان و جوانان صورت بگیرد و آنها در مساجد حضور فعال داشته باشند، که در طرح رتبه بندی مساجد حضور نوجوان و جوانان بسیار موثر است.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان اصفهان با اشاره به جایگاه بسیار والای زن در جامعه اسلامی بیان کرد: ما به خانم ها در رشد این جامعه خیلی امید داریم، که امام خمینی(ره) هم فرموند:از دامن زن است که مرد به معراج می رود.

حجت الاسلام کوچکزاده افزود: طرح مساجد دوست دار خانواده در اصفهان در حال اجرا است، که این طرح برای خانم های خانه دار بوده که در فرصت های خالی خود در دو نوبت صبح و عصر کلاس های تخصصی همسرداری، فرزند داری شرکت کرده و در کنار این کلاس ها برای کودکان مهدکودک برقرار است و برنامه های متنوعی برای کودکان اجرا میکند.

وی افزود: در شهر اصفهان یک هزار و ۲۰۰ ، در شهرستان اصفهان دو هزار و ۵۰۰ و در استان اصفهان ۵ هزار مسجد داریم، که متاسفانه از این تعداد مساجد در استان اصفهان فقط در یک چهارم، فریضه نماز صبح برقرار است؛ همچنین نقاطی در استان شاهد هستیم که فاقد مسجد بوده که با همکاری خیرین مسجد ساز و شهرداری امیدواریم این مشکل از بین برود.

حجت الاسلام کوچکزاده اذعان داشت: خادم مسجد از امام جماعت نقشش کم رنگ تر نبوده، بر همین اساس طرحی برای ثبت نام افراد واجد شرایط، که در حال برنامه ریزی هستیم؛ همچنین بیمه مساجد در اصفهان یکی از مهمترین برنامه هایی بوده که تا پایان سال جاری به سرانجام می رسد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

17 + شش =