صفحه اصلی » استان اصفهان » نائین » آخرین تیر دشمن، دشمنی در جنگ شناختی و رسانه ای است

فرماندار شهرستان نایین:

آخرین تیر دشمن، دشمنی در جنگ شناختی و رسانه ای است

فرماندار شهرستان نایین در کارگاه تشریح آثار و ابعاد جهاد تبیین گفت: آخرین تیر دشمن، دشمنی در جنگ شناختی، تبیینی و رسانه ای است که بدون شک یکی‌ از نیازهای امروزی جامعه، جهاد تبیین است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۳ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۳۱

به گزارش صاحب نیوز؛ محسن فیروزی، فرماندار شهرستان نایین روز یکشنبه در جلسه کارگاه آموزشی تشریح آثار، ابعاد و تحقق جهاد تبیین ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: زمانی که صحبت از تبیین می‌شود یعنی بیان حقایق و واقعیات، در جنگ رسانه ای و در روزگاری که رسانه های دشمن با تمام قوا با القای ناامیدی و فساد در جامعه، درصدد ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

وی ادامه داد: آخرین تیر دشمن، دشمنی در جنگ شناختی، تبیینی و رسانه ای است که بدون شک یکی‌ از نیازهای امروزی جامعه، جهاد تبیین است.

فیروزی افزود: ما باید تمام تمرکز خود را در تبیین مسائل جامعه و نظام مقدس جمهوری اسلامی در سطح کشور و بین الملل قرار دهیم زیرا در باب اهمیت موضوع می توان گفت که رسالت پیامبران ما نیز تبیین ارزش ها و حقایق به مردم بوده است.

فرماندار نایین، وظیفه همکاران و مسئولان در هفته دولت را تبیین دستاوردها و خدمات دولت مردمی سیزدهم عنوان کرد و گفت: در شرایط هفته دولت، وظیفه مسئولان، همکاران و روابط عمومی ها، تبیین دستاوردها و بیان خدمات ارزنده و شایسته این دولت به مردم و جامعه است.

به گفته وی در بیان دستاوردها و خدمات دولت به مردم در شهرستان نایین می‌توان از واکسیناسیون عمومی کرونا در این دولت، عمران و آبادانی روستاها با پیگیری های خانم آزاد، نماینده مردم شهرستان های نایین و خوروبیابانک در مجلس شورای اسلامی، جهاد آبرسانی، برق رسانی و تقویت برق، آسفالت معابر، مبلمان شهری و روستایی، خدمات به محرومین و کمک مومنانه، خدمات حوزه گازرسانی و خدمات اشتغال و کارآفرینی را نام برد.

* جهاد تبیین در برابر جنگ تحریف قرار دارد

فاضل، نویسنده، محقق و استاد دانشگاه در این کارگاه اظهار کرد: بحث جهاد تبیین در کلام رهبری، چیستی، چرایی و چگونگی دارد که چگونگی، محور اصلی و پراهمّیّت این مبحث است.

وی ادامه داد: اینکه رهبری در بین تمام موضوعات، بر جهاد تبیین اصرار و آنرا محور اصلی قرار می دهند به معنای آن است که بحث جدید و پراهمّیّتی است. جهاد تبیین را تعریف می‌کنند که در مقابل جنگ تحریف قرار دارد.

* در جهاد تبیین اولویت با شناخت صحنه و چگونگی آن است

فاضل افزود: اولوّیّت کار برای جهاد تبیین، شناخت صحنه، چگونگی و هویت است که در همین موضوع، رهبری بیانیه گام دوم را صادر می‌کنند و هدف را تمدن اسلامی قرار می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: در جهاد تبیین اگر بخواهیم انقلابی باشیم باید مبانی و ارزش های انقلاب را بدانیم و بفهمیم. انقلاب یک نهضت، قیام، شورش و حزب نیست بلکه دگرگونی است که مبانی اسلامی را نیز در خود دارد. به همین دلیل وقتی رهبری می‌فرمایند من انقلابی ام، دیپلمات نیستم یعنی من با ریشه و مبانی محکم و مستحکم صحبت میکنم.

به گفته وی در کلام رهبری و گام دوم انقلاب اسلامی، برای رسیدن به تمدّن اسلامی باید از مراحلی گذر کنیم که از دو مرحله آن یعنی انقلاب اسلامی و نظام اسلامی عبور کردیم و باید دولت اسلامی تشکیل شود تا جامعه اسلامی که زمینه ساز تمدن اسلامی است شکل گیرد و راه رسیدن به قلّه هموار شود.

فاضل در پایان در بحث چگونگی جهاد تبیین بیان کرد: در بحث چگونگی، هویت، ابزار و دشمن را باید شناخت. جهادتبیین تنها ابزارش رسانه و انتقال معناست و دست دشمن در ابزارها باز است اما در تولید محتوا مشکل دارد زیرا ما برای تولید محتوا قرآن کریم و مفاهیم ارزشمند خودمان را داریم که دشمن در مقابله کردن با آن ناتوان است.

وی افزود: به اعتراف دشمنان، ما با شیعه دوازده امام در جنگ هستیم که با دو بال و یک زره، بالاتر از تیرهای ما پرواز می‌کنند. یک بال سرخ شهادت و یک بال سبز مهدویت است و زره آن ولایت فقیه است که نمی‌دانیم چه درس خوانده و چطور عمل می‌کند اما می‌دانیم هر زمان که نقشه عملیاتی ترسیم می شود، با بیانیه و سخنرانی خود، تمام کارهای ما را بی اثر می‌کند.

در پایان محسن فیروزی ضمن تقدیر و تشکر از استاد فاضل، مسئولان و حاضرین در جلسه، آنان را به سرلوحه قرار دادن رضایت مندی مردم و نظام سفارش کرد.

کارگاه آموزشی تشریح آثار، ابعاد و تحقق جهاد تبیین صبح امروز، یک شنبه سی ام مرداد ماه ۱۴۰۱، به کلام فاضل، نویسنده، محقق و استاد دانشگاه با حضور شورای اداری شهرستان نایین در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج × یک =