صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » میزبانی 148 موکب استان اصفهان از زائران اربعین حسینی

میزبانی 148 موکب استان اصفهان از زائران اربعین حسینی

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان گفت: در ایام اربعین سال جاری 148 موکب استان اصفهان پذیرای زائران حسینی در نقاط صفر مرزی و شهرهای کربلا و نجف اشرف هستند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۰ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۳۱

به گزارش صاحب نیوز؛ جعفر عسگری صبح امروز در همایش موکب داران و مسئولان کمیته های ستاد اربعین استان اصفهان با بیان اینکه امسال 20 درصد به ظرفیت موکب های استان اصفهان در مراسم اربعین علی رغم همه مشکلات افزایش پیدا کرده است، اظهار کرد: استان اصفهان در سال جاری 148 موکب دارد که بعد از استان تهران و خوزستان استان سوم در میزان موکب به شمار می رود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان با بیان اینکه این 148 موکب، خدمات متنوعی به زائران ارائه می دهند و تنها محدود به خدمات اسکان و پذیرایی نخواهد بود، گفت: 82 موکب از این موکب ها در شهر کربلا، حدود 36 موکب در مسیر نجف به کربلا، 8 موکب در نجف اشرف و 18 موکب در نقاط صفر مرزی مستقر هستند.

وی ادامه داد: نباید خدمات را در یک نقطه تجمیع کرد و باید به سمتی رفت که خدمات رسانی بیشتری نیاز است.

عسگری یکی از نقاط مورد توجه برای خمت رسانی را مرز میرجاوه دانست و خاطرنشان کرد: کشور پاکستان بیش از 70 میلیون شیعه دارد که از این تعداد در سال 1398، 120 هزار زائر از مرز میرجاوه برای مراسم اربعین به سمت کربلا رفته است و باید برای میزبانی از این عزیزان، امکانات در نظر گرفته شود و پیام انقلاب اسلامی را به این عزیزان منتقل کرد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان خاطرنشان کرد: ستاد اربعین استانی برای اولین بار با محوریت استاندار اصفهان و تمام ظرفیت کمیته های 17 گانه پای کار آمده است که به بهترین شکل خدمت رسانی کنند.

وی ادامه داد: از جمله کمیته هایی که کار خود را از هم اکنون آغاز کرده اند، کمیته بهداشت و درمان، کمیته حمل و نقل، گمرک و انتظامی و کمیته فرهنگی به شمار می رود.

وی با توصیه به موکب های استان که با موکب های عراقی تعامل داشته باشند تا این ائتلاف بین دو ملت به بهترین نحو شکل بگیرد، تصریح کرد: تیم های ارزیاب ما کمک خواهند کرد که بهترین خدمات به زوار محترم اربعین در سال جاری در موکب های استان اصفهان ارائه شود.

وی در پایان گفت: سهمیه ای برای مواد غذایی موکب های استان در نظر گرفته شده است که از طریق خوداظهاری نیازها احصا و در اختیار آن ها قرار خواهد گرفت که شامل گوشت، مرغ، آرد و شکر خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

بیست − 11 =