صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » اربعین یک حرکت مردمی و همایش بزرگ بین المللی است/ همه امکانات و ظرفیت ها باید در اختیار مراسم اربعین حسینی باشد

اربعین یک حرکت مردمی و همایش بزرگ بین المللی است/ همه امکانات و ظرفیت ها باید در اختیار مراسم اربعین حسینی باشد

معاون سیاسی و امنیتی استانداری اصفهان با بیان اینکه اربعین یک حرکت مردمی و یک همایش بزرگ بین المللی است گفت: همه امکانات و ظرفیت ها باید در اختیار مراسم اربعین حسینی باشد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۱ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۳۱

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد رضا جان نثاری پیش از ظهر امروز در همایش موکب داران و مسئولان کمیته های ستاد اربعین استان اصفهان با بیان این که موکب داران تلاش می کنند که همایش اربعین با عزت هرچه بیشتر برگزار شود، اظهار کرد: اربعین حضرت اباعبدالله یک مراسم ساده مذهبی نیست و پیام های بسیار متعددی دارد که آثار آن را در دنیا می بینیم

معاون سیاسی و امنیتی استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: همین که جریان صهیونیستی و تکفیری از این مراسم عصبانی هستند نشان می دهد که این همایش بین المللی بسیار اثرگذار است و همین که تمام تلاش خود را می کنند که اربعین برگزار نشود و اگر نتوانند، آن را ضعیف و منحرف کنند، نشان می دهد این یک مراسم معمولی نیست، بلکه یک همایش بزرگ بین المللی است که حتی خاص شیعیان، مسلمانان و موحدین نیست و از افراد لائیک تا شیعیان پا به رکاب در این آیین حضور دارند.

* مراسم اربعین حسینی بهترین فرصت برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی است

وی با بیان اینکه یکی از بهترین بسترها برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) شرکت در این مراسم است، تصریح کرد: مسئولان باید برای این مراسم تسهیل گری داشته باشند؛ اربعین یک حرکت مردمی است و باید مردمی ادامه داشته باشد؛ مسئولان باید ضوابط و قوانین در این حوزه را ساده کنند و هر امکانی را که در اختیار خود دارند در اختیار این همایش بین المللی قرار دهند.

جان نثاری اذعان کرد: از بهمن ماه سال گذشته ستاد اربعین تشکیل شده که 16 کمیته دارد که تنها یکی از این کمیته ها کمیته اسکان است بیش از 150 موکب خروجی آن است.

جان نثاری از همه مسئولان خواهش کرد تا آن جایی که امکان دارد همه موارد را تسهیل کنند و هیچ زائری برای عبور از مرز مشکل نداشته باشند، گفت: ستاد اربعین به صورت بسیار فعال در این دولت در وزارت کشور در حال برگزاری هست و همه استان ها در این ستاد حضور دارند؛ مسئولیت ستاد اربعین با سردار میراحمدی است، تاکنون دو مرتبه در پایانه های مرزی بازدید به عمل آمده است که مشکلی نداشته باشیم و مشکل کمبود گیت مرزی در طرف مرزی عراق است که با رایزنی ها با مشکلی مواجه نباشیم.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری اصفهان ادامه داد: ما تلاش کردیم به ناوگان داخل عراق هم کمک کنیم و انتقال از مرز به نجف و از کربلا به مرز با مشکلی مواجه نباشد.

وی با تاکید بر اینکه در اربعین همه باید وارد شده و سهیم بشوند، گفت: تلاش شده که تامین اتوبوس بشود و کرایه ها به نحوی باشد که با رعایت حال صاحبان اتوبوس ها، با کم ترین میزان باشد.

جان نثاری با بیان اینکه امسال بالغ بر 5 میلیون زائر پیش بینی شده که از ایران به عراق برود و دولت هیچ مشکلی برای زوار قائل نیست و در برابر فشارهای برخی برای کاهش ظرفیت ایستاد، خاطرنشان کرد: مردم به وظیفه خود در این زمینه به خوبی عمل می کنند، من از عزیزان خواهش می کنم هر توانی که دارند پای کار بیاورند تا مشکلی برای حضور هیچ زائری وجود نداشته باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه × 2 =