صفحه اصلی » اجتماعی » 48 میلیون دلار صادرات فراورده های خام دامی در سال گذشته

48 میلیون دلار صادرات فراورده های خام دامی در سال گذشته

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان گفت: در سال گذشته ۴۸ میلیون دلار فراورده خام دامی از استان با گواهی بین المللی صادر شد که عدد فوق العاده ای است و در 5 ماهه نخست امسال نیز 2 میلیون 314 هزار کیلوگرم خامه به روسیه صادر شده است که نشان از کیفیت محصولات دارد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۰۳ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۳۱

به گزارش صاحب نیوز؛ شهرام موحدی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با تبریک هفته دولت با بیان اینکه خبرنگاران چشم بینا، گوش شنوا و زبان گویای مردم هستند، اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی یکی از رکن های بی بدیل بدنه دولت و بحث مهم امنیت غذایی را برعهده دارد.

مدیرکل دامپزشکی با اشاره به اهمیت امنیت غذایی در کشور تصریح کرد: اگر امروز تامین منابع غذایی خوب است از تلاش های تولید کنندگان و وزارت جهاد کشاورزی در این حوزه است.

وی ادامه داد: فعالیت دامپزشکی در قالب پروژه های مستمر و مداوم است که قاعدتا خیلی وجه عام ندارد؛ در حال حاضر استان اصفهان رتبه اول تولید شیر کشور را دارد و این میزان تولید زیر ساخت بهداشتی لازم دارد که بر عهده دامپزشکی است.

موحدی با بیان اینکه امروز بدترین بیماری ها، بیماری های مشترک بین دام و انسان است که آخرین های آن کرونا و آبله میمونی است، خاطرنشان کرد: اگر سلامتی برقرار است فعالیت نامحسوس و غیرعینی در حال انجام است و دامپزشکان سربازان گمنام عرصه های بهداشتی هستند.

شهرام موحدی عنوان کرد: در همه جای دنیا محصولات فراورده های پروتینی از لحاظ بهداشتی از مزرعه تا مصرف به عهده دامپزشکی آن کشور است اما در ایران این موضوع و وظیفه دو بخش شده و تا زمانی که خام است به عهده دامپزشکی و پس از آن به عهده سازمان غذا و دارو است.

وی افزود: این موضوع البته مشکلاتی ایجاد کرده است اما آنقدر تعاملات خوب است که توانستیم از مشکلات عبور کنیم؛ در سال گذشته ۴۸ میلیون دلار فراورده خام دامی از استان با گواهی بین المللی صادر شد که عدد فوق العاده ای است و در 5 ماهه نخست امسال 2 میلیون 314 هزار کیلوگرم خامه به روسیه صادر شده است که نشان از کیفیت محصولات دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پانزده + 9 =