صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » در سیل اخیر 300 تن ماهی در استان اصفهان تلف شد

در سیل اخیر 300 تن ماهی در استان اصفهان تلف شد

مدیر شیلات و امور آبزیان جهادکشاورزی استان اصفهان گفت: متاسفانه در سیل اخیر ۲۰ مزرعه تولید شیلات دچار آسیب شد که ۳۰۰ تن ماهی تلف شد و بیش از 500 میلیارد ریال خسارت وارد کرد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۳۵ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۳۱

به گزارش صاحب نیوز؛ حسین ایراندوست پیش از ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد: دانه جو و ذرت و کنجاله سویا  سه محصولی است که در بخش طیور گوشتی نود درصد، مرغ تخمگذاری 80 و دام 30 درصد خوراک را تشکیل می دهد

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان تصریح کرد: وقتی نرخ این سه محصول تا پنج شش برابر افزایش پیدا کرد، برای نقدینگی تولیدکنندگان باید فکری می شد که در همین زمان تسهیلاتی در این زمینه در نظر گرفته شد و استان اصفهان با بیش از 1000 میلیارد تومان رتبه اول جذب تسهیلات در این زمینه را دارد.

وی با بیان اینکه علاوه بر آن توزیع و تسهیل نهاده ها نیز در دستور کار قرار گرفت، گفت: در گزارشی که در 40 روز اخیر از کشتارگاه ها گرفته شده است تمایل ارسال دام های مولد به شدت کاهش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه مجموع اقدامات انجام شده به پایداری تولیدات دام و طیور کمک می کند، گفت: استان اصفهان کمتر از ۶ درصد جمعیت کشور دارد و بیش از 14 درصد دام و طیور کشور را تولید و بازار عرضه می کند و از نظر کمی و کیفی محصولات تولیدی در کشور سرآمد است.

ایراندوست در مورد برنامه های جهاد کشاورزی برای توازن داشتن عرضه و تقاضا در گوشت مرغ گفت: یکی از برنامه ها در این زمینه قرار داد تولیدی است که بر اساس نیاز بازار، تولید انجام می شود، قبل از افزایش قیمت مرغ میزان مصرف گوشت مرغ در اصفهان  ۴۱۰ تن بود که این میزان در حال  حاضر کمتر 200 تن است.

در ادامه این نشست محمدرضا عباسی اظهار کرد: متاسفانه بر اثر سیل اخیر ۲۰ مزرعه تولید شیلات دچار آسیب شد که ۳۰۰ تن ماهی تلف شد و بیش از 500 میلیارد ریال خسارت وارد کرد.

مدیر شیلات و امور آبزیان جهادکشاورزی استان اصفهان تصریح کرد: گزارشات این خسارت ها ارسال شده است و امیدواریم برای این تولیدکنندگان کمک هایی در نظر گرفته شود، همچنین سیستم مکانیزه و چاهک نیز از جمله اقدامات پیشنهادی برای مقابله با اینگونه حوادث داده شد.

وی گفت: بیش از ۸۶۰۰ تن ماهی خوراکی در استان تولید می شود

در ادامه این نشست کامران بقایی اظهار کرد: میزان خسارت سیل اخیر در براورد اولیه ۶۸۳ میلیارد در بخش کشاورزی در استان بوده است.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی استان اصفهان عنوان کرد: خوشبختانه در سفر رئیس جمهور به استان اصفهان در حوزه ۲۸ پروژه با اعتبار 3100 میلیارد تومان مصوب شد که این اعتبارات در قالب سه سال اختصاص پیدا کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو + 13 =