صفحه اصلی » اقتصادی » ظرفیت دانش‌بنیان‌ها پای کار مشکل کشاورزی اصفهان بیاید

ظرفیت دانش‌بنیان‌ها پای کار مشکل کشاورزی اصفهان بیاید

فرماندار اصفهان گفت: تعامل و هم‌افزایی کشاورزان و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌تواند موجب توسعه و افزایش بهره وری و همچنین حفظ منابع آب و خاک کشاورزی شود.

تاریخ انتشار: ۲۳:۰۱ - دوشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۳۱

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدعلی احمدی، فرماندار اصفهان در کارگاه آموزشی کشاورزی هوشمندانه که با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان و کشاورزان شهرستان برگزار شد، با اشاره به خشکسالی‌های اخیر و کمبود منابع آب، اظهار کرد: با وجود کمبود منابع آب، هنوز شاهد کشاورزی سنتی و عدم آموزش‌های لازم برای کشاورزان برای استفاده بهینه از آب و خاک کشاورزی هستیم.

وی افزود: بدلیل حاکم بودن اصلاحات و روش‌های سنتی و عدم آگاهی کشاورزان از روشهای نوین، از بهره وری پایینی در بخش کشاورزی مواجه هستیم و از سویی دیگر ادامه این روند موجب تخریب زمین‌های کشاورزی و تشدید کمبود آب می‌شود.

احمدی با انتقاد از عدم بهره‌برداری و استفاده بهینه از تحقیقات مراکز علمی و شرکت‌های دانش بنیان در بخش‌های مختلف تولیدی به ویژه کشاورزی، خاطرنشان کرد: تعامل و هم‌افزایی کشاورزان و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌تواند موجب توسعه و افزایش بهره وری و همچنین حفظ منابع آب و خاک کشاورزی شود.

فرماندار اصفهان بخش کشاورزی را نیازمند یک تحول بنیادی و اساسی در اجرای شیوه‌های نوین دانست و از مدیران جهاد کشاورزی خواست با استمرار این‌گونه کارگاه‌های آموزشی زمینه توسعه کشاورزی شهرستان را فراهم کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 + 15 =