صفحه اصلی » استان اصفهان » تکلیف عبور آزادراه شرق اصفهان از پارک کلاه قاضی، مشخص نیست

تکلیف عبور آزادراه شرق اصفهان از پارک کلاه قاضی، مشخص نیست

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: هنوز در باره عبور یا عبور نکردن آزادراه کنارگذر شرق اصفهان از پارک ملی کلاه قاضی در مرجع عالی یعنی شورایعالی حفاظت محیط زیست کشور تصمیم‌گیری نشده است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۲ - سه شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ حسین اکبری افزود: کنارگذر شرق اصفهان بعنوان یک طرح ملی شامل سه قطعه است که بخشی از مسیر انتهایی قطعه سوم آن به طول حدود چهار کیلومتر با پارک ملی کلاه قاضی تداخل دارد که بخشی از این چهار کیلومتر در امتداد مسیر فعلی جاده اصفهان- شیراز قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: از ۶ سال پیش مکاتبات و بازدیدهای کارشناسی استانی و ستادی از محل صورت گرفت و با وجود تفویض صدور مجوز اولیه از معاونت وقت سازمان حفاظت محیط زیست برای اعمال حداکثر الزامات زیست محیطی و بهره‌مندی از نظرات کارشناسان متخصص و بی‌طرف با محوریت اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان در آبان پارسال برای تصمیم‌سازی، جلسه‌ای با فعالان و متخصصان برون سازمانی در اداره حفظ محیط زیست استان تشکیل و نتیجه آن به شورای ساماندهی مناطق سازمان حفاظت محیط زیست کشور ارسال شد.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی حفاظت محیط زیست اصفهان ادامه داد: پس از بررسی‌ کارشناسی موضوع در دفتر تخصصی زیستگاه‌ها و امور مناطق و حسب مُصوبات جلسه ۱۸ بهمن پارسال در سازمان حفاظت محیط زیست، مقرر شد در صورت احراز کلیه شرایط حفاظتی و تمهیدات زیست محیطی، موضوع این طرح برای تعیین تکلیف به بالاترین مرجع تصمیم‌گیری در این زمینه یعنی شورایعالی حفاظت محیط زیست کشور ارجاع شود.

اکبری خاطرنشان کرد: مهمترین شرط این بود که یک مرجع تخصصی بی‌طرف یعنی شورای هماهنگی ترافیک اصفهان با دعوت از متخصصان دانشگاهی و مشاوران مستقل، پیشنهادهای مطرح شده از قبیل وجود مسیرهای جایگزین را بررسی کند که در جلسه اخیر این شورا، اعلام شد گزینه جایگزینی برای این آزادراه وجود ندارد و سایر گزینه‌ها از لحاظ ترافیکی و تداخل با سایر کاربری‌ها و عوارض توپوگرافی(عارضه نگاری)، امکان اجرا و کارکرد ترافیکی و ضوابط حاکم بر طراحی و اجرای آزادراهی را ندارند.

وی تاکید کرد: به‌منظور تصمیم‌گیری نهایی، لازم است نتیجه جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان اصفهان به شورایعالی حفاظت محیط زیست که به ریاست رییس‌جمهور تشکیل می شود، ارسال شود.

اکبری با بیان اینکه عبور یا عبورنکردن آزادراهیاد شده از پارک ملی کلاه قاضی در حیطه اختیارات استان اصفهان نیست، خاطرنشان کرد: در این زمینه هنوز در مرجع عالی یعنی شورایعالی حفاظت محیط زیست کشور هم تصمیم گیری نشده است

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

1 × 2 =