صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » کانون های مساجد مردم محورند

کانون های مساجد مردم محورند

محمد تابش، معاون فرهنگی ستاد هماهنگی کانون های مساجد اصفهان گفت: کانون های مساجد مردم محور اند و هیچ وابستگی به حکومت ندارند.

تاریخ انتشار: ۱۸:۱۹ - چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد تابش، معاون فرهنگی ستاد هماهنگی کانون های مساجد اصفهان در جلسه هماهنگی با مسئولان کانون های فرهنگی مساجد شهرستان نایین در اداره فرهنگ و ارشاد این شهرستان اظهار داشت: کانون های فرهنگی مساجد هیچ وابستگی به حاکمیت ندارند اما در جهت منافع و اهداف اجتماعی، عمومی و حاکمیتی فعالیت می‌کنند.

وی در ادامه به ارائه آمار کانون ها در نایین پرداخت و گفت: در شهرستان نایین ۳۵ کانون در فعال ترین مساجد در حال فعالیت و ۷ هزار و ۲۰۸ نفر از مردم به عنوان مخاطب تحت پوشش فعالیت های این کانون ها عضو هستند که طبق برنامه ششم توسعه، این شهرستان پتانسیل پیشرفت را دارد.

تابش افزود: کانون های مساجد باید ضمن ارائه و گزارش فعالیت به مردم محله و شهر، گزارش و بازخورد آن را در سامانه بچه های مسجد نیز ارجاع دهند؛ در این سامانه، رتبه بندی امتیاز کانون های شهرستان قابل مشاهده است.

به گفته وی فعالیت های خودجوش، خاص، ابداعی و خلاقیتی کانون ها از امیتاز بالا برخوردار و در سایت نیز ثبت می شود

تابش در پایان به ظرفیت کانون های فرهنگی مساجد اشاره و به استفاده و بهره مندی از آنها توسط متولیان فرهنگی، مدیران کلی وشهرستانی تاکید کرد.

محسن فیروزی فرماندار و رئیس ستاد هماهنگی کانون های مساجد شهرستان نایین با اشاره به مظلومیت همیشگی فرهنگ در کشور بیان داشت: درحوزه فرهنگ به دلیل اینکه متولیان کار فرهنگی در کشور با یکدیگر همکاری و همراهی ندارند، مشکلات بسیار است.

وی ادامه داد: در شهرستان نایین با توجه به همیاری و همدلی که در میان هیئات مذهبی سطح شهرستان، اداره تبلیغات اسلامی و دیگر مجموعه ها برقرار است، به این مهم بیش از پیش پرداخته میشود.

فیروزی افزود: امروزه در جهاد تبیین در کلام رهبر انقلاب، کار فرهنگی و روشنگری وجود دارد. در رسانه و تئاتر و همه عرصه های هنری، کار فرهنگی بخشی از شاکله و بنای کار است. یکی کار های مهمی که باید انجام شود با وجود مشکلات پیشرو، وجود جذب فعال در میان اقشار مردم است زیرا دشمن تمام قوای خودش را در بی قید و بند کردن جوانان قرار داده‌ است.

 

به گفته وی در کار فرهنگی باید برای بحث جذب امور مالی اقدام کرد که تمهیداتی انجام شده و برای پیگیری اعتبارات فرهنگی از استان اصفهان و مرکز کشور در حال تلاش هستیم.

 

ماشالله فخارزاده، مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نایین ضمن تبریک هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، به اهمیت جذب در مساجد پرداخت و عنوان کرد: یکی از وظایف مدیر مسئولان کانون های فرهنگی مساجد، مقابله با فتنه ها و دسیسه های دشمن، بصیرت افزایی و فراهم نمودن بستر جذب فعال در مساجد است.

فخارزاده افزود:نکته مهم در مسجد و در کلام رهبر انقلاب در سال ۱۳۹۵ موضوعی را مشخص می کند که نوک پیکان مساجد، محراب است که با مدیریت امام جماعت و دیگر دست اندرکاران و فعالین مسجد می‌توان در جهت تقویت این نوک پیکان کوشید و سنگر را حفظ کرد.

در پایان جلسه از کانون های برتر در فعالیت های ابلاغی و دیگر مدیر مسئولان کانون ها با اهدای لوح و هدایا، تقدیر بعمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

شانزده − شانزده =